X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wniosek o areszt dla kontrolerów ze Smoleńska. Prof. Krasnodębski: trzeba rozpocząć działania w UE

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 21:09
- W zasadzie atmosfera w instytucjach unijnych panuje dzisiaj bardzo krytyczna wobec Rosji, więc miejmy nadzieję, że takie poparcie uzyskamy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, filozof i europoseł PiS.
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Prof. Zdzisław KrasnodębskiFoto: PR24/MS
Smoleńsk wrak free 1200.jpg
Prokuratura Krajowa: wniosek o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku

Prokuratura Krajowa wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku, którzy pełnili tam służbę w kwietniu 2010 roku. To pierwszy krok do wydania międzynarodowego listu gończego. Po ewentualnym wydaniu przez sąd postanowienia o tymczasowym aresztowaniu kontrolerów śledczy będą mogli podjąć działania zmierzające do ich zatrzymania. W audycji "Szkiełko i oko" sprawę komentował prof. Zdzisław Krasnodębski.

"Potrzebne działania Polski w UE"

Gość PR24 stwierdził, że Polska powinna od razu rozpocząć działania mające na celu podniesienie tej sprawy na forum Parlamentu Europejskiego, a także w innych instytucjach Unii Europejskiej.

Czytaj również:

- W zasadzie atmosfera w instytucjach unijnych panuje dzisiaj bardzo krytyczna wobec Rosji, więc miejmy nadzieję, że takie poparcie uzyskamy. Jeśli chodzi o decyzję polskich prokuratorów, to można powiedzieć, że nareszcie. Minęło 10 lat. Ten fakt błędnego naprowadzania polskiego samolotu rządowego w ogóle nie ulega żadnej wątpliwości, bo wszyscy żeśmy to widzieli, to nie podlega kontrowersji - mówił prof. Zdzisław Krasnodębski.

O rosyjskiej dezinformacji

Europoseł odniósł się także do informacji, że Rosja już odmówiła wydania kontrolerów z wieży na lotnisku w Smoleńsku. Jak stwierdził, temu zachowaniu nie należy się dziwić.

maria zacharowa 1200 shutt.jpg
"Nie wydamy naszych obywateli". Rosja odpowiada Polsce ws. kontrolerów ze Smoleńska

- Przecież (Rosja) oskarża w tej chwili Niemców o to, że to Niemcy otruli Nawalnego, mimo że właśnie niedawno telewizja niemiecka podała, że stwierdzono już nawet, jak to się stało, że Nawalny został otruty. Mianowicie według tych informacji to woda mineralna w hotelu była zatruta, a nie ta słynna herbata, którą wypił na lotnisku. Ale jak mówię, to dezinformacja - wszyscy wiemy, jak działa Rosja. Wypieranie się jakiejkolwiek odpowiedzialności, to jest ta metoda, odwracanie faktów, rzucanie oskarżeniami w stosunku do tych, którzy mają uzasadnione roszczenia lub uzasadnione wnioski skierowane przeciwko Rosji - mówił.

- Powinniśmy się starać, żeby ta sprawa znowu pojawiła się na forum Unii Europejskiej, ale wszyscy wiemy, że siły nam niesprzyjające starają się zepsuć jak mogą opinię o Polsce. Ja przypuszczam, że w tym odgrywają dużą rolę również wpływy rosyjskie, które zachęcają do podejmowania tej sprawy rzekomo zagrożonej praworządności w Polsce - dodał Zdzisław Krasnodębski.

Posłuchaj
21:58 PR24_MPLS 2020_09_17-20-06-32_Krasnodębski.mp3 Prof. Zdzisław Krasnodębski o działaniach Polski w śledztwie dot. katastrofy smoleńskiej ("Szkiełko i oko" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Szkiełko i oko"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: prof. Zdzisław Krasnodębski (socjolog, filozof, europoseł PiS)
Data emisji: 17.09.2020
Godzina emisji: 20.06

IAR/PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Na pokładzie samolotu musiało dojść do eksplozji". Nowe ustalenia podkomisji smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 20:25
Dwa wybuchy: na lewym skrzydle i w centropłacie były przyczyną katastrofy smoleńskiej. Świadczą o tym: rodzaj zniszczeń, rozmieszczenie szczątków samolotu, jak i obrażenia ofiar - to zaprezentowane ustalenia tzw. podkomisji smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz o katastrofie smoleńskiej: materiał dowodowy przesądza o charakterze tego dramatu

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 11:11
- Zostały zidentyfikowane części samolotu, lewej burty oraz lewego skrzydła, na których eksperci wykryli ślady materiałów wybuchowych, zarówno trotylu, jak i hexogenu. (…) Ta kwestia nie ulega wątpliwości i przesądza o charakterze tego dramatu - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz były szef MON, przewodniczący podkomisji smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na pokładzie doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło samolotem". Rosyjski publicysta o Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 12:30
W materiale "Nowej Gaziety", opublikowanym na stronie internetowej gazety, poinformowano, że "polscy eksperci wymienili trotyl jako przyczynę katastrofy". Autorzy zadają pytania, jakie dowody o tym świadczą.
rozwiń zwiń