X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Sałek: musimy nauczyć się oszczędzać i racjonalnie wykorzystywać wodę

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 21:25
- Należy zacząć od tego, aby zmienić swoje nawyki związane z użytkowaniem wody. W Polsce musimy nauczyć się racjonalnie ją wykorzystywać, a także magazynować - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.
Audio
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Ciepła, bezśnieżna zima oraz niewielkie opady deszczu wiosną spowodowały, że w naszym kraju już borykamy się z problemem suszy. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Szeroki pakiet pomocowy dla rolników. Prezydent i rząd działają w obliczu suszy i pandemii

Zdaniem gościa PR24 "musimy nauczyć się oszczędzać wodę, racjonalnie ją wykorzystywać, a także ją magazynować". - Podobnie jest z energią: energia, która nie jest wykorzystana, jest energią najtańszą, bo zaoszczędzoną - powiedział Paweł Sałek. 

Według doradcy prezydenta "należy zacząć od tego, aby zmienić swoje nawyki związane z użytkowaniem wody - czy w domu, czy na działce, czy w gospodarstwie rolnym. Także w przemyśle i w energetyce".

Deszcz katowice PAP-1200.jpg
Minister klimatu: w miastach brakuje naturalnego systemu odprowadzania i zatrzymywania wody

- Susza najbardziej dotyka terenów rolniczych i sektora rolniczego. Również woda wykorzystywana do nawadniania pól musi być wykorzystywana racjonalnie i oszczędnie - dodał ekspert. 

Podkreślił również, że istotną kwestią jest magazynowanie wody. - Chodzi tu o dużą retencję, ale także o gromadzenie wody na własne potrzeby, szczególnie w rolnictwie oraz przy domach i na działkach. Bardzo ważna jest też sprawa melioracji - zaznaczył Paweł Sałek. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Szkiełko i oko"

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Paweł Sałek

Data emisji: 30.04.2020

Godzina emisji: 20.09

Polskie Radio 24

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: 10 mld zł na program rozwoju retencji to konkretne działania

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 15:27
Program rozwoju retencji to 10 mld, które w okresie 7 lat chcemy wydać na poważne, bardzo konkretne działania, które podniosą do 15 proc. retencjonowanie wody w Polsce - powiedział w Jazgarzewie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
rozwiń zwiń