X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzywaczewski: UE nie jest traktowana przez Rosję jak partner do rozmów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 18:20
- Moskwa nie będzie rozmawiać z Brukselą o geobezpieczeństwie, bo uważa, że to zbyt słaby gracz. To optyka, która powinna zapalić wszystkie czerwone lampki w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i autor książek. 
Tomasz Grzywaczewski skomentował stan relacji na linii UE-Rosja
Tomasz Grzywaczewski skomentował stan relacji na linii UE-RosjaFoto: PAP/EPA/EGOR ALEEV/KREMLIN POOL

Gość PR24 mówił o sytuacji na wschodniej flance NATO w związku z gromadzeniem rosyjskich wojsk u granic Ukrainy oraz dążeniem Władimira Putina do uzyskania tzw. gwarancji bezpieczeństwa, żądaniem zaprzestania rozszerzania Sojuszu na Wschód.

- W mojej ocenie, to że udało się Zachód czyli Stany Zjednoczone zmusić do rozmów z Rosją, to już jest pewien sukces Kremla. Niedawno przecież rozmawialiśmy o tym, jak zakończyć wojnę w Donbasie, być może jak odzyskać Krym, a tymczasem teraz rozmawiamy o tym co zrobić, by to cała Ukraina nie wpadła w szpony Rosji - powiedział gość PR24.

"Nieobecność UE"

Dodał, że istotnym i zauważalnym faktem w rozmowach Rosji z USA jest nieobecność w trakcie ich trwania Unii Europejskiej, nie jest ona traktowana bowiem przez Rosję jako partner do rozmów o geopolityce. - Owszem, o gazie można rozmawiać, można rozmawiać o interesach, ale nie o geopolityce - podkreślił Tomasz Grzywaczewski.

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow oświadczył, że projekt nowych sankcji USA wobec Rosji, które obejmują m.in. prezydenta Władimira Putina, mogą być porównane do dążenia do zerwania relacji z Rosją. Dodał, że takie sankcje pociągnęłyby za sobą "adekwatną odpowiedź" Moskwy.

Czytaj także:

USA ostrzegają, że nałożą sankcje na rosyjskich przywódców i rosyjskie banki, w przypadku ataku Rosji na Ukrainę. Projekt ustawy wprowadzającej takie sankcje przedstawili senatorowie Partii Demokratycznej. Sankcje te miałyby objąć m.in. prezydenta Rosji, Władimira Putina, premiera Rosji, Michaiła Miszustina oraz szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa oraz ministra obrony, Siergieja Szojgu.


Posłuchaj
11:01 PR24_mp3 2022_01_14-16-48-34.mp3 T. Grzywaczewski: UE nie jest traktowana przez Rosję jak partner do rozmów o geopolityce ("Świata pogląd")

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Tomasz Grzywaczewski (dziennikarz i autor książek)

Data emisji: 14.01.2021

Godzina: 16:48 

Czytaj także

"Sukces Putina". Iwo Bender o rozmowach Rosji z USA i NATO

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 13:51
- Sam fakt, że Putin udowodnił, że potrafi wymusić działania drugiej strony, jest jego sukcesem. Okazało się, że wystarczy wysłać 100 tys. żołnierzy na granicę ukraińską, żeby zacząć rozmowy na temat ograniczania wpływów Stanów Zjednoczonych w Europie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Iwo Bender.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Według Putina ich efektem powinna być zgoda na podział świata na strefy wpływów". Adamski o rozmowach Rosja-USA

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 14:50
- Rosja uważa, że najważniejsze sprawy tego świata powinny rozstrzygać między sobą mocarstwa w bezpośrednich rozmowach. Innego zdania są Stany Zjednoczone - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
rozwiń zwiń