X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie Morawiecki-Merkel. Cywiński: rozmowa kurtuazyjna, warto skupić się na przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 17:30
- Premier spotkał się z kanclerz Angelą Merkel kurtuazyjnie, z uwagi na koniec jej kadencji - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci").
Rozmowa z kanclerz Merkel dotyczyła m.in. bieżącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
Rozmowa z kanclerz Merkel dotyczyła m.in. bieżącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.Foto: PAP/EPA/JOHN MACDOUGALL / POOL

Szef polskiego rządu w ramach spotkań z europejskimi przywódcami odwiedził w czwartek Berlin. Rozmowa z kanclerz Merkel dotyczyła m.in. bieżącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej oraz koordynacji odpowiedzi państw europejskich i członków NATO na działania hybrydowe ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Cywiński oceniając to spotkanie, wskazał, że "warto by było żebyśmy ograniczyli to spotkanie do minimum". - Dlatego, że premier spotkał się z kanclerz Angelą Merkel kurtuazyjnie, z uwagi na koniec jej kadencji - powiedział. Jak dodał, "warto skupić się na przyszłości".

Rozmówca pokusił się także o radę dla polskiego rządu w związku z powyborczymi zmianami w Niemczech, a brzmiała ona: "zapiąć pasy, lekko nie będzie".

- Czego możemy spodziewać się po nowym lewicowym szefie rządu Niemiec? To dotychczasowy minister finansów w gabinecie kanclerz Angeli Merkel, czyli krótko mówiąc człowiek, który także w jakiś sposób firmuje politykę ustępującego rządu, tzw. wielkiej koalicji - podkreślił.

Posłuchaj
10:15 PR24_mp3 2021_11_25-16-49-34.mp3 Piotr Cywiński: trzeba ograniczyć to spotkanie do minimum (Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Piotr Cywiński ("Sieci")

Data emisji: 25.11.2021

Godzina: 16.47


ZOBACZ TAKŻE: Bogusław Liberadzki o dialogu między Niemcami a Rosją

jb


Czytaj także

"Bronimy zewnętrznej granicy UE, a także Niemiec". Premier po spotkaniu z Angelą Merkel

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 15:36
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek (25.11) w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel. Rozmowa dotyczyła m.in. bieżącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej oraz koordynacji odpowiedzi państw europejskich i członków NATO na działania hybrydowe ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel tłumaczy się z rozmów z Łukaszenką i Putinem. "Mają bardzo bliskie relacje"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:23
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek w Berlinie z Angelą Merkel. Spotkanie dotyczyło kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Kanclerz Niemiec na wspólnej konferencji prasowej odniosła się do rozmów telefonicznych, które przeprowadziła z przywódcą białoruskiego reżimu i prezydentem Rosji. - Wiemy, że Łukaszenka oraz prezydent Putin mają bardzo bliskie relacje. Dlatego rozmawiałam również z rosyjskim prezydentem o tej sytuacji - zapewniła Merkel.
rozwiń zwiń