X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Transformacja tak, ale z uwzględnieniem potrzeb najsłabszych". Jakub Wiech o szczycie klimatycznym COP26

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 18:00
- Sprawiedliwa transformacja, porządkująca starania podejmowane na drodze do neutralności klimatycznej, powinna uwzględniać potrzeby najsłabszych grup społecznych. Ten aspekt Polska powinna mieć na sztandarach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Wiech z portalu Defence24. 
Jakub Wiech
Jakub WiechFoto: PR 24

W niedzielę w Szkocji rozpocznie się niemal dwutygodniowy szczyt klimatyczny COP26. Administracja Borisa Johnsona podkreśla od dawna, że chce, by uczestnicy zadeklarowali, iż zredukują emisję zanieczyszczeń. Nadchodzące wydarzenie oraz unijną politykę energetyczno-klimatyczną skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Wiech. 

farma wiatrowa offshore energia odnawialna free shut 1200.jpg
Prezes PiS o Fit for 55: nie ma racjonalnych powodów, by narzucać nam radykalne rozwiązania

Zdaniem Jakuba Wiecha podczas szczytu COP26 "polska delegacja powinna cały czas sygnalizować potrzebę sprawiedliwej transformacji". - Patrząc na obecne możliwości oraz strukturę energetyczną naszego kraju, widać pewne opóźnienia. W Polsce europejska średnia intensywności emisji gazów cieplarnianych jest trzykrotnie wyższa, niż wśród innych krajów Unii Europejskiej - powiedział. 

» » » Apel papieża do przywódców uczestniczących w szczycie COP26 w Glasgow « « «

Boris Johnson i Mateusz Morawiecki free shutterstock 1200.jpg
Rozmowa premierów Zjednoczonego Królestwa i Polski. Głównym tematem szczyt klimatyczny w Glasgow

Gość PR24 wyjaśnił, że "sprawiedliwa transformacja porządkująca starania podejmowane na drodze do neutralności klimatycznej, powinna uwzględniać potrzeby najsłabszych grup społecznych". - Ten aspekt Polska powinna mieć na sztandarach. Z racji przynależności do Unii Europejskiej jest ona zobligowana do podjęcia działań w związku z daleko idącymi, ambitnymi planami UE, która jest nowym liderem w walce z globalnym ociepleniem - ocenił redaktor portalu Defence24.

Przyjęty w lipcu br. zestaw propozycji legislacyjnych "Fit for 55" ma przystosować państwa członkowskie Unii Europejskiej do zaostrzonych celów klimatycznych. Zakłada także m.in. redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 aż o 55% względem 1990. Pakiet ma być narzędziem zielonej rewolucji, zmierzającej do neutralności klimatycznej UE w roku 2050.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:21 jakub wiech.mp3 Jakub Wiech o polityce klimatycznej Unii Europejskiej ("Świata pogląd") 

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Jakub Wiech (portal Defence24)

Data emisji: 29.10.2021

Godzina: 16.47

PR24/nt

Czytaj także

Od połowy 2022 r. zaostrzenie norm dla węgla do domowych pieców. Nie będzie już "eko"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 14:30
Na przełomie marca i kwietnia 2022 r. zaczną obowiązywać nowe normy jakościowe dla węgla spalanego w domowych kotłowniach. Od tego czasu producenci węgla nie będą mogli używać nazw "ekogroszek" i "ekomiał" sprzedając go konsumentom - podaje resort klimatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

''Fit for 55'', czyli UE w trosce o klimat. Chiny nie przejmują się emisjami gazów cieplarnianych

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 05:18
Organizacja zrzeszająca polskie firmy Business & Science Poland przekonuje, że propozycje Komisji Europejskiej dotyczące klimatu wywołują obawy w kwestii konkurencyjności. Zastrzeżenia budzi m.in. propozycja zmniejszenia liczby otrzymywanych bezpłatnych uprawnień do emisji dla różnych sektorów gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt klimatyczny w Glasgow. Związki zawodowe zapowiadają strajki w czasie COP26

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 05:05
Rozpoczynający się za dwa tygodnie w Glasgow ONZ-owski szczyt klimatyczny COP26 prawdopodobnie będzie stał pod znakiem strajków, a w konsekwencji problemów logistycznych. Strajk zapowiedzieli już kolejarze, a grożą nim też śmieciarze i sprzątacze.
rozwiń zwiń