X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Próba wyjścia z okresu dyktatury była bardzo ryzykowna". Ekspert o zamachu stanu w Sudanie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 17:57
- Spór dotyczy możliwości kontrolowania przez wojsko bardzo ważnych gałęzi gospodarki, które są wyłączone spod nadzoru państwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jędrzej Czerep z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Protesty po zamachu stanu w Sudanie
Protesty po zamachu stanu w SudanieFoto: PAP/EPA/MOHAMMED ABU OBAID

W środę Rada Bezpieczeństwa ONZ przedyskutuje przy zamkniętych drzwiach sytuację na granicy między Sudanem i Sudanem Południowym, w spornym rejonie Abyei, gdzie w poniedziałek doszło do wojskowego zamachu stanu. 

sudan mid-epa09545029 1200.jpg
Zamach stanu w Sudanie. Członkowie rządu aresztowani, starcia i strzały na ulicach

Gość PR24 powiedział, że "próba wyjścia z okresu dyktatury po obaleniu dyktatora dwa lata temu była bardzo ryzykowna, oryginalna i nieporównywalna z niczym innym". - Spór dotyczy możliwości kontrolowania przez wojsko bardzo ważnych gałęzi gospodarki, które są wyłączone spod nadzoru państwa - wskazał dr Jędrzej Czerep.

Jego zdaniem "kością niezgody, która doprowadziła do przewrotu, była działalność komisji zajmującej się likwidowaniem pozostałości reżimu Omara el-Baszira". - Pierwszą decyzją nowych władz wojskowych, które objawiły się w ostatnich dniach, było zamrożenie działalności komisji - powiedział gość audycji. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:37 świata poglądd.mp3 Dr Jędrzej Czerep o kryzysie w Sudanie ("Świata pogląd") 

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: dr Jędrzej Czerep (PISM)

Data emisji: 27.10.2021

Godzina: 16.47

PAP/nt

Czytaj także

W Sudanie wojsko zaostrza stan wyjątkowy. Powodem spory polityczne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 13:09
- Generał Abdel Fattah al-Burhan ogłosił w poniedziałek wprowadzenie stanu wyjątkowego, obejmującego wszystkie prowincje Sudanu oraz rozwiązanie rządu - poinformowała agencja Reutera. Wojskowy powiedział, że ambicje polityków i ich spory doprowadziły armię do podjęcia tego kroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamach stanu w Sudanie. Sprawą zajmie się Rada Bezpieczeństwa ONZ

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 04:46
Rada Bezpieczeństwa ONZ przedyskutuje po południu, przy zamkniętych drzwiach, sytuację w Sudanie. Doszło tam w poniedziałek do wojskowego zamachu stanu - poinformowały źródła dyplomatyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamach stanu w Sudanie. Ekspert: ten kraj od dawna znajdował się w stanie wojny domowej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 19:00
Rada Bezpieczeństwa ONZ przy zamkniętych drzwiach dyskutuje o sytuacji w Sudanie, gdzie doszło w poniedziałek do wojskowego zamachu stanu. Sudańska armia, dokonując przewrotu, przejęła władzę z rąk cywilno-wojskowej Suwerennej Rady. 
rozwiń zwiń