X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"NATO pozostaje przeciwnikiem numer jeden". Grzegorz Kuczyński o polityce Rosji

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 18:14
- O ile Rosjanie mogą szukać porozumienia, ocieplenia relacji z poszczególnymi krajami Zachodu, Unią Europejską, czy ze Stanami Zjednoczonymi, NATO pozostaje przeciwnikiem numer jeden - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. wschodnich). 
Siedziba NATO w Brukseli, Belgia
Siedziba NATO w Brukseli, Belgia Foto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Rosja poinformowała przed kilkoma dniami, że od listopada zawiesza działalność swojego przedstawicielstwa przy NATO w Brukseli, a także działalność wojskowej misji łącznikowej i biura informacyjnego Sojuszu w Moskwie. 

Sekretarz generalny NATO wyraził ubolewanie z powodu decyzji Rosji o zawieszeniu jej misji dyplomatycznej przy Sojuszu w Brukseli. Jens Stoltenberg powiedział, że NATO pozostaje otwarte na dialog, wzmacniając jednocześnie politykę obrony i odstraszania.

1200 jens stoltenberg pap .jpg
Rosja zawiesza misję dyplomatyczną przy NATO w Brukseli. Stoltenberg: to nie promuje dialogu

Grzegorz Kuczyński powiedział, że "decyzja o zerwaniu oficjalnych kontaktów dyplomatycznych nie budzi zdziwienia". - O ile Rosjanie mogą szukać porozumienia, ocieplenia relacji z poszczególnymi krajami Zachodu, Unią Europejską, czy ze Stanami Zjednoczonymi, NATO pozostaje przeciwnikiem numer jeden - ocenił ekspert ds. Rosji. 

Gość audycji wskazał, że jednym z powodów zawieszenia działalności przedstawicielstwa Moskwy przy NATO w Brukseli, jest cofnięcie akredytacji ośmiu rosyjskim dyplomatom. 

- NATO zdecydowało się zmniejszyć o połowę skład rosyjskiej misji dyplomatycznej w związku z podejrzeniami o prowadzenie działalności niezgodnej ze statusem dyplomatycznym, krótko mówiąc w związku ze szpiegostwem - przypomniał. Według Grzegorza Kuczyńskiego "pod tym względem krok rosyjski jest absolutnie logiczny".  

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:04 22222222.mp3 Grzegorz Kuczyński: decyzja Rosji nie budzi zdziwienia ("Świata pogląd") 

***

Audycja"Świata pogląd"

Prowadził: Antoni Opaliński

GośćGrzegorz Kuczyński (ekspert ds. międzynarodowych)

Data emisji: 21.10.2021

Godz. emisji: 16.47

IAR/nt

Czytaj także

Szef NATO: widzimy wzrost szkodliwego działania Rosji, musimy być czujni

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 13:29
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że obserwowany jest wzrost szkodliwego i złośliwego działania Rosji na terytorium sojuszników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawieszenie przez Rosję misji dyplomatycznej przy NATO. Jest komentarz Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 17:21
Kwatera główna NATO nie otrzymała oficjalnej informacji ze strony Rosji dotyczącej zawieszenia misji dyplomatycznej przy Sojuszu Północnoatlantyckim. Poinformowała o tym rzeczniczka NATO Oana Lungescu. Dodała, że Sojusz przyjął do wiadomości komentarze rosyjskiego ministra spraw zagranicznych w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie ministrów obrony państw NATO. Rozmowy o strategii na wypadek ataku ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 04:27
Plan obrony NATO przed potencjalnym rosyjskim atakiem to jeden z tematów spotkania ministrów obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Ministrowie mają także rozmawiać na temat sytuacji w Afganistanie po przejęciu władzy przez talibów. Polskę na spotkaniu reprezentuje szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń