X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Marta Drabczuk: światowa opinia publiczna marginalizuje Krym

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 19:28
- Jeżeli chodzi o wartość merytoryczną dzisiejszego spotkania inauguracyjnego Platformy Krymskiej, to trudno było oczekiwać fajerwerków. Natomiast jego waga jest bardzo istotna. Z tego powodu, że światowa opinia publiczna marginalizuje Krym - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Marta Drabczuk z Instytutu Europy Środkowej w Lublinie. 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/AndriiKoval

Uczestnicy odbywającego się w Kijowie szczytu Platformy Krymskiej podpisali wspólną deklarację, w której m.in. zawarto nieuznanie bezprawnej aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że inicjatywa przywróciła sprawę okupowanego Krymu na międzynarodową agendę.

1200 andrzej duda pap.jpg
Andrzej Duda zwrócił się do Polaków na Ukrainie: jesteśmy bratnimi narodami, musimy budować wspólną przyszłość

- Krymska Platforma to bardzo ważna inicjatywa. Co prawda trochę opóźniona, ponieważ Krym jest nielegalnie okupowany przez Rosję od 2014 roku - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Marta Drabczuk.

Posłuchaj
07:24 PR24 2021_08_23-17-51-39.mp3 Dr Marta Drabczuk o Platformie Krymskiej (Świata pogląd)

- Jeżeli chodzi o wartość merytoryczną dzisiejszego spotkania - a było to spotkanie inauguracyjne - trudno oczekiwać fajerwerków. Natomiast jego waga jest bardzo istotna. Z tego powodu, że światowa opinia publiczna  marginalizuje Krym. Bardziej się mówi o Donbasie, bo tam walczą separatyści, bo tam giną ludzie. Natomiast Krym de facto powrócił na agendę międzynarodową i do polityki ukraińskiej tak na poważnie wraz ze strategią deokupacji i reintegracji Krymu, która była zainicjowana przez prezydenta Ukrainy i została zatwierdzona w marcu bieżącego roku - dodała ekspertka. 

Zaznaczyła, że "dziś było 46 delegacji, a wśród nich 14 na szczeblu najwyższym, w tym 10 prezydentów". - Warto podkreślić, że nie było Angeli Merkel, w ostatniej chwili zmieniła się też delegacja Stanów Zjednoczonych. Patrząc na obecnych i nieobecnych trzeba mieć nadzieję, że instrumenty, które później uda się wypracować, będą skuteczne na rzecz deokupacji Krymu przez Federację Rosyjską - podkreśliła Marta Drabczuk. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Świata pogląd"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gośćdr Marta Drabczuk (Instytut Europy Środkowej w Lublinie)

Data emisji: 23.08.2021

Godz. emisji: 17.47

bartos

Czytaj także

Wojciech Przybylski: współpraca Japonii z krajami Grupy Wyszehradzkiej nie zmniejszy się

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 18:36
- Dla Japonii państwa Europy Środkowej od 30 lat stanowią ważny punkt na Starym Kontynencie. Dlatego japońska aktywność we współpracy z nimi nie zmniejszy się - podkreślił na antenie radiowej Jedynki w audycji "Więcej świata" Wojciech Przybylski z Visegrad Insight.
rozwiń zwiń