X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakub Wiech o negocjacjach ws. Turowa: Czechom zależy na szybkim porozumieniu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 17:07
- Zbliżamy się do momentu, gdzie TSUE może wydać rozstrzygnięcie merytoryczne w tej sprawie i jeśli tak się stanie, to ewentualne sankcje, jakie poniosłaby Polska, byłyby wpłacane do budżetu UE, a Czesi by na tym nie zyskali - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, ekspert defence24.
Jakub Wiech
Jakub WiechFoto: PR 24

W Pradze zakończyła się kolejna runda negocjacji dotyczących polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Porozumienia w tej sprawie wciąż nie ma. Delegacje Polski i Czech wrócą do rozmów w przyszłym tygodniu. Strona czeska zadeklarowała wcześniej, że jeśli uda się osiągnąć kompromis, wycofa złożony w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej pozew przeciwko Polsce. Według Czechów, wydobycie w Turowie ma negatywny wpływ na środowisko po czeskiej stronie granicy.

shutterstock kopalnia turów 1200.jpg
Kolejna tura negocjacji ws. Turowa. "Nie zdążyliśmy omówić wszystkich tematów"

Umowa

Jakub Wiech zaznaczył, że w sporze między Polską i Czechami czas gra na naszą korzyść. - Jesteśmy w takim punkcie, gdzie stronie czeskiej coraz mniej zależy na tym, żeby te rozmowy trwały. Od czasu wydania postanowienia TSUE, które nakazywało wstrzymanie wydobycia w Turowie, minęło trochę czasu - powiedział.

- Nie ma rezultatów w postaci umowy, której skutkiem byłoby wycofanie powództwa przez Czechy i zbliżamy się do momentu, gdzie TSUE może wydać rozstrzygnięcie merytoryczne w tej sprawie i jeśli tak się stanie, to ewentualne sankcje, jakie poniosłaby Polska, byłyby wpłacane do budżetu UE, a Czesi by na tym nie zyskali - ocenił.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że rozwiązaniem sporu mogą być inwestycje w Czechach, które sfinansuje Polska. - Stronie czeskiej zależy więc, żeby rozmowy dobiegły końca i by została zawarta umowa, która najprawdopodobniej będzie przewidywać pewne inwestycje po stronie czeskiej za pomocą środków polskich - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:18 PR24_mp3 2021_07_30-16-48-13.mp3 Jakub Wiech o negocjacjach ws. Turowa ("Świata pogląd")

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Jakub Wiech ("Defence24")

Data emisji: 30.07.2021

Godzina: 16:48

dz

Czytaj także

Kolejna tura negocjacji z Czechami ws. Turowa. "Szukamy najlepszego rozwiązania dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:56
W Pradze wznowiono polsko-czeskie negocjacje w sprawie kopalni Turów. Wypracowanie kompromisu i podpisanie międzyrządowej umowy ma doprowadzić do wycofania pozwu przeciwko Polsce, który Czesi złożyli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rozmowy trwają z przerwami od 17 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czescy sportowcy zakażeni COVID-19. W samolocie lecącym do Tokio złamano zasady sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 11:26
Czeski Komitet Olimpijski przyznał, że w samolocie lecącym z kadrą sportowców na igrzyska olimpijskie w Tokio złamano obowiązujące zasady sanitarne. Cztery osoby są zakażone koronawirusem, a dwie kolejne czekają na wynik testu. Niektóre z nich nie będą mogły wziąć udziału w imprezie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyły się negocjacje ws. kopalni Turów. Delegacje wrócą do rozmów w następny czwartek

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 18:56
W Pradze zakończyła się kolejna runda negocjacji dotyczących polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Porozumienia w tej sprawie wciąż nie ma. Delegacje Polski i Czech wrócą do rozmów w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń