X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Z życia znikają organizacje pozarządowe". Potocki o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 17:40
- Jeśli z Białorusi wyjadą działacze mniej widoczni na co dzień, np. ci, którzy katalogowali represje, to oni za granicą będą dla reżimu mniejszym zagrożeniem, niż byli nim w kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Potocki, publicysta "Dziennika Gazety Prawnej". 
Aleksander Łukaszenka - plakat na proteście w Kijowie
Aleksander Łukaszenka - plakat na proteście w KijowieFoto: Shutterstock.com/Review News

Gość PR24 ocenił bieżącą sytuację społeczno-polityczną na Białorusi. Jak powiedział, tamtejsze władze "czyszczą" z życia organizacje społeczne i pozarządowe, a mówił o tym sam Alaksandr Łukaszenka, przywódca tego kraju. 

- Likwidacja może polegać na zwykłej decyzji administracyjnej i w tym trybie w ubiegłym tygodniu zlikwidowano już ponad 50 organizacji społecznych i to nie tylko takich, które bronią praw człowieka, ale i takich, które wyglądają niewinnie np. promujących ekologiczny transport - przypomniał gość PR24.


Polskie Radio Hanna Shen 1200.jpg
"Zawiódł system ostrzegania". Hanna Shen o powodziach w Chinach

"Trwają posiedzenia sądów"

Jak dodał, są organizacje pozarządowe, których, aby je zlikwidować, musi dotyczyć sądowy wyrok, a posiedzenia sądów w takich sprawach już się odbywają. - To oznacza zepchnięcie społeczeństwa obywatelskiego do podziemia i o to może chodzić władzom białoruskim. Jedni więc staną się niewidoczni, a inni wyjadą z kraju - zauważył Michał Potocki.

Podkreślił, że jeśli z Białorusi wyjadą działacze mniej widoczni na co dzień, np. ci, którzy katalogowali represje czy pracowali jako zwykli dziennikarze, to oni za granicą będą dla reżimu mniejszym zagrożeniem niż w kraju, ponieważ będą pozbawiani możliwości działania. Inaczej, jak powiedział publicysta, jest ze zmuszoną do wyjazdu z kraju Swiatłaną Cichanouską.


Posłuchaj
10:12 _PR24_AAC 2021_07_29-16-49-25.mp3 M. Potocki o sytuacji na Białorusi ("Świata pogląd")

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Michał Potocki ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 29.07.2021

Godzina: 16:49 

Czytaj także

Rusłan Szoszyn o Białorusi: sytuacja jest dramatyczna. Represje się zaostrzają

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 13:53
- Kraj przekształca się w najgorszą formę autorytaryzmu, granicząca z absurdami, z brakiem ludzkiego podejścia do życia człowieka. Nikt z nikim się nie liczy, nie ma prawa, nie działają sądy, nie ma adwokatury, nie ma wymiaru sprawiedliwości, nie ma możliwości gdzieś się odwołać. Mogą cię podbić, mogą cię zabić, nie dojdziesz do żadnej prawdy - mówił w Polskim Radiu 24  Rusłan Szoszyn, publicysta “Rzeczpospolitej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymania Polaków na Białorusi. "Do Angeliki Borys nie został jeszcze dopuszczony adwokat"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 15:07
- Z tego, co mi wiadomo to Angelika Borys będzie miała dobrego obrońcę, ale do tej pory nie został do niej dopuszczony. Czekamy na poniedziałek i informację od władz. Być może będzie mógł dotrzeć do aresztowanej jej obrońca - powiedział o sytuacji zatrzymanej na Białorusi Polki Alaksiej Dzikavicki, dziennikarz telewizji Biełsat.
rozwiń zwiń