X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adam Eberhardt o Nord Stream 2: gazociąg powstaje z błogosławieństwem Amerykanów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:14
- Konsekwencje finansowe nie zatrzęsą Ukrainą w sposób zdecydowany i ostateczny - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów WschodnichFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio
marcin przydacz free tt msz 1200 .jpg
Wiceszef MSZ: Nord Stream 2 to projekt polityczny, niebezpieczny dla Europy

- Porozumienie między USA i Niemcami w sprawie gazociągu Nord Stream 2 to współczesny pakt Ribbentrop-Mołotow i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa całej Wschodniej Europy - ocenia ukraińska dziennikarka i była deputowana Hanna Hopk, szefowa komisji spraw zagranicznych parlamentu Ukrainy poprzedniej kadencji.

Adam Eberhardt w Polskim Radiu 24 powiedział natomiast, że "nie lubi tego typu porównań i idącej za nimi retoryki". - Mam wrażenie, że ta retoryka swoją radykalnością tak naprawdę osłabia siłę argumentów - zaznaczył i dodał, że "ta siła argumentów realnych i rzeczywistych jest bardzo duża".

Posłuchaj
10:35 PR24_mp3 2021_07_22-16-48-35.mp3 Adam Eberhardt: gazociąg powstaje z błogosławieństwem Amerykanów (Polskie Radio 24)

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której ten gazociąg powstaje z błogosławieństwem Amerykanów, którzy gotowi są zdjąć sankcje nałożone przez poprzednią administrację i mamy do czynienia ze zmianą sytuacji nie tylko energetycznej, ale również w sferze bezpieczeństwa w konsekwencji uruchomienia Nord Stream 2 - zaznaczył. 

Odnosząc się do konsekwencji, jakie uruchomienie gazociągu przyniesie dla relacji rosyjsko-ukraińskich, zauważył, że "są to kwestie z jednej strony wymierne finansowo". - Ukraina utraci około półtora miliarda dolarów opłat tranzytowych - dodał. 

Jak podkreślił, konsekwencje finansowe nie "zatrzęsą Ukrainą w taki sposób zdecydowany i ostateczny". - Będą się z tym natomiast wiązały dwie ważne konsekwencje - powiedział. - Po pierwsze Rosja niezależna od ukraińskiego systemu transportu gazu ziemnego może być dużo bardziej skłonna do działań destabilizujących państwo ukraińskie, a drugi element to są pewne powiązania między Gazpromem a politykami zachodnimi - wskazał.

- Pamiętajmy, że Gazociąg Północny nie tylko będzie przesyłać gaz ziemny z Rosji do Niemiec, on będzie przesyłać również korupcję polityczną - dodał.  

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Świata pogląd"

Prowadził: Antoni Opaliński 

GośćAdam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich

Data emisji: 22.07.2021

Godzina: 16.47

PAP/ jb

Czytaj także

Doradca Departamentu Stanu USA z wizytą w Warszawie. Głównym tematem rozmów sprawa Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:19
Ambasada USA poinformowała, że doradca Departamentu Stanu Derek Chollet spotkał się z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotrem Naimskim i wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo energetyczne Polski związane z Nord Stream 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Nord Stream 2 to projekt, który pomaga zbroić się Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:47
- Zmiana o 180 stopni stanowiska USA ws. Nord Stream 2 zdumiała wiele krajów; wyrażam dezaprobatę, że nasi sojusznicy egoistycznie podeszli do budowy tego gazociągu - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. - Staraliśmy się przekonać, że jest to projekt, który pomaga zbroić się Rosji - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nord Stream 2 powinien być natychmiast wstrzymany - wynika z raportu eurodeputowanych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:46
Mimo wielokrotnych apeli polityków z naszego regionu i Parlamentu Europejskiego o zatrzymanie budowy Nord Stream 2 Stany Zjednoczone i Niemcy porozumiały się w sprawie jej dokończenia. Nie dalej jak kilka dni temu europosłowie z komisji spraw zagranicznych ponowili wezwanie do natychmiastowego zablokowania kontrowersyjnej inwestycji. Taki apel znalazł się w raporcie dotyczącym relacji Unii z Rosją, autorstwa europosła z grupy chadeków Andriusa Kubiliusa. W imieniu europejskich konserwatystów raport negocjowała Anna Fotyga.
rozwiń zwiń