X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczyt B-9. Jarosław Guzy: dokonywany jest przegląd całej wschodniej flanki NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:07
- Morze Czarne jest teraz najbardziej zaognionym punktem jeżeli chodzi o wschodnią flankę NATO. W gruncie rzeczy szczyt dokonuje przeglądu całej wschodniej flanki, poczynając od państw bałtyckich poprzez kraje graniczące z Ukrainą i na Morzu Czarnym kończąc - powiedział Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Szczyt w Bukareszcie
Szczyt w BukareszcieFoto: PAP/KPRP/Igor Smirnow

W poniedziałek ok. godz. 15 polskiego czasu rozpoczął się szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, przebywającego z wizytą w Rumunii. W szczycie bierze również udział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz szef NATO Jens Stoltenberg.

Jan Parys 1200.jpg
Szczyt B-9 w Bukareszcie. Jan Parys: spotkanie w Rumunii nie służy tylko wspomnieniom

"Rosja jest zdolna do wszystkiego"

Jarosław Guzy zwrócił uwagę, że najważniejszym punktem w tej chwili jest rejon Morza Czarnego. - Morze Czarne jest teraz najbardziej zaognionym punktem jeżeli chodzi o wschodnią flankę NATO. W gruncie rzeczy szczyt dokonuje przeglądu całej wschodniej flanki, poczynając od państw bałtyckich poprzez kraje graniczące z Ukrainą i na Morzu Czarnym kończąc. Rosja jest zdolna do wszystkiego i wszystkie kraje doskonale zdają sobie z tego sprawę - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że USA podejmuje zdecydowane kroki w obronie naszego regionu. - Stany Zjednoczone prowadzą zdecydowaną politykę wsparcia Ukrainy razem z sojusznikami. Polska odgrywa tutaj znaczną rolę. Niektórzy komentatorzy byli zaniepokojeni tym, że ostatecznie amerykańskie okręty nie wpłynęły na Morze Czarne, ale jest to próba polityki Joe Bidena. Polega ona poczynieniu kroków, ale nie radykalnych - zaznaczył.

- To są sygnały wysyłane do Rosji. Świadczę one o zdecydowaniu. Świadczy o tym też wizyta Sekretarza Stanu w Kijowie. To był drugi polityk po polskim ministrze spraw zagranicznych, który odwiedził stolicę Ukrainy - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:56 PR24_mp3 2021_05_10-16-47-49.mp3 Jarosław Guzy o szczycie w Bukareszcie ("Świata pogląd")

***

Audycja"Świata pogląd"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Jarosław Guzy (PAP)

Data emisji: 10.05.2021

Godz. emisji: 16.47

dz

Czytaj także

Szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki i spotkanie z polskimi żołnierzami. Andrzej Duda w Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 23:33
Prezydent Andrzej Duda przybył z oficjalną do Rumunii; spotka się z prezydentem tego kraju Klausem Iohannisem, weźmie też udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki - poinformowała w niedzielę Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Polska wspiera zbliżanie się Mołdawii do UE i działania Rumunii w tym zakresie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:17
- Mam nadzieję, że bardzo trudny czas pandemii dobiega już końca, przechodzi w czas, w którym należy bardzo dynamicznie starać się zintensyfikować zarówno współpracę polityczną, jak i gospodarczą - powiedział w Bukareszcie prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzi o to, żeby Europa Środkowa mówiła jednym głosem". Prof. Grosse o szczycie B-9

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 16:39
- Chodzi o wzmocnienie wschodniej flanki NATO, przygotowanie się do szczytu NATO w czerwcu, chodzi o to, żeby Europa Środkowa mówiła jednym głosem. A ten głos jeszcze dodatkowo będzie wzmocniony, bo to będzie skonsultowane zarówno z sekretarzem generalnym, jak i prezydentem Stanów Zjednoczonych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z UW, komentując trwający szczyt tzw. bukareszteńskiej dziewiątki.
rozwiń zwiń