X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Senny koszmar Kremla". Grzywaczewski o wspólnych obchodach 3 maja przywódców państw naszego regionu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 18:05
- Byłem wzruszony słuchając wspólnych deklaracji prezydentów Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii, którzy razem świętują 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uważam, że to jest wspaniały dzień - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i autor książek o Europie Wschodniej.
Prezydenci Łotwy - Egils Levits, Estonii - Kersti Kaljulaid, Polski - Andrzej Duda, Ukrainy - Wołodymyr Zełenski i Litwy - Gitanas Nauseda na tle strony tytułowej Konstytucji 3 maja podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie
Prezydenci Łotwy - Egils Levits, Estonii - Kersti Kaljulaid, Polski - Andrzej Duda, Ukrainy - Wołodymyr Zełenski i Litwy - Gitanas Nauseda na tle strony tytułowej Konstytucji 3 maja podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja na dziedzińcu Zamku Królewskiego w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Uroczystości związane z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja mają w Polsce szczególny, bo międzynarodowy charakter. W obchodach udział wzięli nie tylko politycy polscy, ale także przywódcy Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy. W audycji "Świata pogląd" o szerszym niż tylko polskim kontekście Konstytucji 3 maja mówił Tomasz Grzywaczewski.

1200_Duda_TT.png
Prezydent: zdajemy sobie sprawę, że wolni możemy być tylko razem

Gość PR24 podkreślił, że Konstytucja 3 maja i dziedzictwo Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a tak naprawdę Rzeczypospolitej wielu narodów, "odradza się w naszej części Europy".

Czytaj również:

"Byłem wzruszony"

- Etos tego, czym była Rzeczpospolita, etos wolności, sprawiedliwości zaczyna wracać do świadomości mieszkańców Litwy, Ukrainy, Białorusi, Polski - mówił, dodając, że proces ten jest powolny i nie każdy na terenach tych państw - pytany o korzenie - odwoła się do Rzeczpospolitej Obojga Narodów, ale mimo to zaczynają się pojawiać owoce tego procesu.

- Nie ukrywam, że ja byłem wzruszony obserwując i słuchając wspólnych deklaracji prezydentów Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii, którzy razem świętują 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uważam, że to jest wspaniały dzień, to jest spełnianie się marzenia Europy Środkowej, a jednocześnie jest to senny koszmar dla Kremla, który widząc nas razem, widzi, że możemy być silni - mówił Tomasz Grzywaczewski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:00 PR24_mp3 2021_05_03-16-47-28_Grzywaczewski.mp3 Tomasz Grzywaczewski o obchodach 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja ("Świata pogląd" / PR24)

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Tomasz Grzywaczewski (dziennikarz, autor książek o Europie Wschodniej)
Data emisji: 03.05.2021
Godzina emisji: 16.47

PR24/jmo

Czytaj także

Prezydenci Litwy, Łotwy i Estonii pozytywnie o działaniach UE podczas pandemii. Zełenski krytycznie: nie otrzymaliśmy nic

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 15:28
Prezydenci Litwy, Łotwy i Estonii podczas debaty na Zamku Królewskim w Warszawie pozytywnie ocenili działania UE podczas pandemii COVID-19. Krytycznie odniósł się do nich natomiast prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który podkreślił, że w jego kraju udało się zaszczepić dotąd tylko 1 mln osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu: siłą Konstytucji 3 Maja było poszanowanie praw jednostki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 15:14
"230 lat temu powstała pierwsza spisana konstytucja w nowożytnej Europie; jej siłą było poszanowanie praw jednostki, manifestacja suwerenności politycznej i dążenie do budowy silnego państwa; świętujmy wspólnie to wydarzenie" - oświadczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek na Twitterze.
rozwiń zwiń