X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rosja wycofuje wojska. Grzywaczewski: to jeszcze nic nie oznacza

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:58
- Uważam, że jest to stara sprawdzona taktyka rosyjska - trochę do przodu, trochę do tyłu, czyli eskalujemy napięcie, potem je redukujemy, a później eskalujemy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, autor książek o sprawach wschodnioeuropejskich.  
Ukraińscy żołnierze podczas patrolu w Donbasie
Ukraińscy żołnierze podczas patrolu w DonbasieFoto: Review News/shutterstock

Siergiej Szojgu polecił w czwartek, by siły dwóch okręgów wojskowych, Południowego i Zachodniego, powróciły na miejsca stałej dyslokacji. Minister obrony Rosji mówił o tym na zaanektowanym Krymie, gdzie trwają ćwiczenia z udziałem 10 tysięcy żołnierzy. 

waldemar skrzypczak 663
Koncentracja wojsk przy granicy z Ukrainą. Gen. Skrzypczak: Putin od dawna chciał rozwiązać ten problem

- Chodzi o to, żeby pogłębiać chaos i utrudniać przewidywanie przez przeciwnika, w tym przypadku jest to szeroko rozumiany Zachód, kolejnych zagrań ze strony Kremla. Przestrzegałbym  przed huraoptymizmem i powiedzeniem: "o świetnie, Rosjanie jednak się ugięli pod presją Zachodu, tym razem wychodzimy z tego kryzysu zwycięsko". (...) Myślę, że warto patrzeć na cały ten kryzys wokół Ukrainy w zdecydowanie szerszym spektrum obejmującym również Czechy. Tutaj rzeczywiście postawa naszego południowego sąsiada jest niezwykle twarda. Praga zdecydowała o wydaleniu kolejnych dyplomatów, pracowników ambasady rosyjskiej. To już prawdziwe dyplomatyczne trzęsienie ziemi - ocenił Grzywaczewski.          


Posłuchaj
10:51 PR24_mp3 2021_04_22-16-48-50.mp3 Tomasz Grzywaczewski o sytuacji w Donbasie ("Świata pogląd")

 

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja"Świata pogląd"

  Prowadził: Antoni Opaliński

  Gość: Tomasz Grzywaczewski (dziennikarz, autor książek o sprawach wschodnioeuropejskich)

  Data emisji: 22.04.2021

  Godz. emisji: 16.49

  kmp

  Czytaj także

  "Powtarzający się scenariusz". Paweł Bobołowicz o sytuacji w Donbasie

  Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 20:37
  - Właściwe co roku na Ukrainie mniej więcej o tej samej porze, czyli wiosną pojawia się temat, że Rosja ściąga dodatkowe siły i zwiększa się prawdopodobieństwo bezpośredniej agresji na tereny ukraińskie i co roku, całe szczęście, do tej większej, pełnofrontowej agresji do tej pory nie dochodziło. Jednak co roku te informacje zmuszają Ukrainę do pewnych reakcji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów w Kijowie). Gościem audycji był również Paweł Rakowski (komentator polityki bliskowschodniej).     
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Możliwe spotkanie Putina z Bidenem. Parys: Rosja chce rozmawiać z USA o podziale świata na strefy wpływów

  Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 15:20
  - Rosja zawsze chciała rozmawiać z USA, m.in. o kontroli zbrojeń, Iranie i o podziale świata na strefy wpływów. To ostatnie jest bardzo ważne w kontekście Ukrainy, ponieważ dla Kremla jest to kraj, który ma leżeć w ich strefie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
  rozwiń zwiń