X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert o wojskach NATO: doświadczenia ukraińskie ukazują potrzebę budowania zdolności połączonych

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 17:35
- Amerykanie dysponują już tutaj, w Europie, pewnym zasobem, ale dzisiaj chociażby doświadczenia kierunku ukraińskiego ukazują potrzebę, wręcz wymóg, budowania zdolności połączonych (wspólnego działania różnych rodzajów wojsk - red.) - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Raubo z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Armia amerykańska podczas ćwiczeń
Armia amerykańska podczas ćwiczeńFoto: StockPhotosLV / Shutterstock.com

- W trakcie całej kampanii wyborczej Demokraci bardzo mocno krytykowali pomysły elementarnego wycofywania zasobów z Niemiec motywowane kwestiami przede wszystkim polityczno-ekonomicznymi - przypomniał gość Polskiego Radia 24. - Teraz najprawdopodobniej mamy do czynienia z bardzo praktycznym wzmocnieniem amerykańskiego potencjału militarnego na kierunku europejskim - dodał.

shutterstock nato free 1200.jpg
Konferencja ministrów obrony i spraw zagranicznych NATO ws. Ukrainy i Afganistanu. Znamy termin

Jacek Raubo podkreślił, że "Amerykanie dysponują już w Europie pewnym zasobem, ale dzisiaj chociażby doświadczenia kierunku ukraińskiego ukazują potrzebę, wręcz wymóg, budowania zdolności połączonych - od kategorii wsparcia działań w cyberprzestrzeni, poprzez zdolności wywiadu i obserwacji, a skończywszy na bardzo newralgicznym elemencie, potrzebnym dla amerykańskiego kontyngentu, a więc wielopłaszczyznowej oraz wielowarstwowej ochronie przeciwlotniczej i przeciwrakietowej".


Posłuchaj
10:41 _PR24_AAC 2021_04_13-16-48-26.mp3 Jacek Raubo o wojskach amerykańskich w Europie (PR24/Świata Pogląd)

Czytaj także: 

- Niewątpliwie taki sygnał buduje pozytywny i zamierzony element odstraszania, nie tylko w warunkach obecnych, ale też w długim okresie - stwierdził ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Jacek Raubo (UAM w Poznaniu)
Data emisji: 13.04.2021
Godz. emisji: 16.48

itom/pr24

Czytaj także

"Najważniejszy partner niemal we wszystkich dziedzinach". Blinken potwierdza ścisły sojusz USA z UE

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 21:47
Amerykański sekretarz stanu zapewnił w Brukseli o chęci podtrzymania przez USA ścisłych więzi transatlantyckich. W kwaterze głównej NATO Antony Blinken mówił o zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych we współpracę w ramach Sojuszu i jego rozwój. Natomiast w Komisji Europejskiej szef amerykańskiej dyplomacji podkreślał, że Unia jest dla Stanów Zjednoczonych partnerem numer 1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA i NATO rozmawiają o konieczności zaprzestania przez Rosję koncentracji sił na granicy z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 21:24
Sekretarz stanu USA Anthony Blinken i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg omówili w poniedziałek problem gromadzenia przez Rosję wojsk przy granicy z Ukrainą i inne kwestie przed podróżą najwyższego rangą amerykańskiego dyplomaty do Brukseli w tym tygodniu – podał Departament Stanu USA.
rozwiń zwiń