X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kto zastąpi Merkel w fotelu kanclerza Niemiec? Cywiński: centroprawica nie wybrała jeszcze swojego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:42
- Gdyby kanclerzem Niemiec został np. Markus Soeder, pewnie w UE zmieniłaby się polityka imigracyjna, a być może i finansowa - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Cywiński.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelFoto: PAP/ARCH/EPA/FILIP SINGER / POOL

Gość PR24 mówił o politycznej walce w Niemczech i rywalizacji szefów CDU i CSU o to, kto będzie kandydatem chadeków na kanclerza. - Armin Laschet, szef CDU, pochodzi z górniczej rodziny, to praktykujący katolik, prawnik, europarlamentarzysta i premier Nadrenii Północnej-Westfalii, a teraz kandydat na kandydata chadeków w wyborach kanclerskich - powiedział gość PR24.

"Przechył liberalny"

shutterstock bundestag free 1200
Reparacje dla Grecji? Olga Doleśniak-Harczuk: Niemcy uważają sprawę za zamkniętą

Jak dodał, Armin Laschet uważa, że Niemcy są zdane na imigrantów. - On sam ma przechył liberalny, jest za lockdownem, a nawet za przymusową rekrutacją lekarzy do walki z pandemią koronawirusa czym wywołał oburzenie związków branżowych - podkreślił Piotr Cywiński.

Zauważył przy tym iż szef CSU, Markus Soeder, jest przeciwieństwem Armina Lascheta. - To syn murarza, prawnik, młodszy od Lascheta, wyznania ewangelickiego, premier Bawarii. Jest wyrazisty i dba o to, ostro krytykował politykę imigracyjną Angeli Merkel, mówił nawet o płocie koniecznym na granicy z Austrią - mówił publicysta.

W historii Republiki Federalnej dotąd tylko dwa razy CDU zgodziła się na kandydaturę szefa mniejszej partii. W 1980 roku był to Franz-Josef Strauss, a w 2002 roku Edmund Stoiber.


Posłuchaj
10:54 _PR24_AAC 2021_04_12-16-48-39.mp3 P. Cywiński o walce o fotel kanclerza Niemiec ("Świata pogląd")

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Piotr Cywiński (komentator, publicysta)

Data emisji: 12.04.2021

Godzina: 16.48 

Czytaj także

Nowy szef CDU. Ekspert: Laschet należy do zaufanego grona Merkel

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:25
- Interes Niemiec od wielu lat zamyka się w stwierdzeniu, że z Rosją należy utrzymywać jak najbliższe kontakty i jest to kraj ważny ze względów gospodarczych i politycznych - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk, korespondentka z Niemiec i Bałkanów, ekspert Instytutu Staszica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katastrofa". Olga Doleśniak-Harczuk o wynikach CDU w wyborach do landtagów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 17:30
- Gdzie byśmy nie spojrzeli, na który portal internetowy, czy do gazet niemieckich, mówi się o katastrofie, o tym, że to jest historyczna porażka - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z miesięcznika "Nowe Państwo" i Instytutu Staszica na temat wyników CDU w wyborach do parlamentów krajowych w Niemczech.
rozwiń zwiń