X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pandemia we Włoszech. Tomasz Łysiak: sytuacja jest tam bardzo gorąca

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 17:11
- W Rzymie odbyły się potężne demonstracje, były starcia z policją. Nie jest to pierwsza taka sytuacja we Włoszech i Rzymie. Napięcia trwają już od miesięcy. Powstał cały ruch pod nazwą „Ja otwieram” - powiedział o sytuacji na południu Europy w związku z obostrzeniami spowodowanymi COVID-19 Tomasz Łysiak, publicysta i znawca Włoch.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Pasquale Senatore

Włochy łagodzą restrykcje sanitarne w 10 z 20 regionów. W święta wielkanocne cały kraj był objęty lockdownem. Decyzję w tej sprawie podjął minister zdrowia na podstawie najnowszych wyników badań. Decydowała liczba nowych zakażeń w stosunku do populacji regionu i współczynnik reprodukcji wirusa, czyli to, ile osób statystycznie zakaża jeden chory. Przez kraj przetoczyła się fala protestów przeciwko obostrzeniom.

włochy lockdown 1200 pap.jpg
Włochy: tłumy w miastach w ostatnim dniu wolności przed lockdownem

"Obostrzenia większe niż w Polsce"

Jak podkreślił Tomasz Łysiak, sytuacja we Włoszech jest bardzo gorąca i napięta. - W Rzymie odbyły się potężne demonstracje, były starcia z policją. Nie jest to pierwsza taka sytuacja we Włoszech i Rzymie. Napięcia trwają już od miesięcy. Powstał cały ruch pod nazwą „Ja otwieram”. Zaangażowani są w nim przede wszystkim restauratorzy, ale nie tylko – powiedział.

- Obostrzenia w tym kraju są znacznie dalej idące niż w Polsce. W czerwonych strefach, aby wyjść z domu, trzeba mieć specjalny dokument. We Włoszech można tylko raz dziennie pojechać i odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Trzeba wtedy wypisać specjalny dokument i takich obostrzeń jest bardzo dużo – dodał.

Czytaj także:

Jak tłumaczył gość Polskiego Radia 24, do tak wielkich protestów popchnęła ludzi bardzo zła sytuacja gospodarcza kraju. - Ciekawe są głosy w prasie włoskiej. Pojawiły się tam wywiady z uczestnikami tych protestów. Ludzie mówią w nich, że od roku mają zatrzymane biznesy. Jedna z właścicielek mówiła, że pieniądze od rządu są nieporównywalne ze stratami. Mówi, że od rządu dostała 4 tys. euro, a straciła 40 tysięcy – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
10:32 PR24_mp3 2021_04_07-16-49-14.mp3 Tomasz Łysiak o sytuacji we Włoszech ("Świata pogląd")

***

Audycja: "Świata pogląd"

ProwadzącyAntoni Opaliński

Gość: Tomasz Łysiak (publicysta, znawca polityki i kultury włoskiej)

Data emisji: 07.04.2021

Godzina emisji: 16.47

dz

Czytaj także

Polka z Rimini kolejny raz apeluje do rodaków o ostrożność w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 11:00
„Maseczkę trzeba nosić, ręce zawsze myć i ograniczyć spotkania do niezbędnego minimum” - apeluje Karolina Heinzel. Polka mieszkająca we Włoszech w najtrudniejszym momencie pierwszej fali pandemii ostrzegała rodaków w kraju i na świecie: „uczcie się na naszych błędach”. Dziś, gdy trzecia fala pandemii również w Polsce straszy statystykami zachorowań i zgonów, kolejny raz dzieli się włoskim doświadczeniem nierównej walki z epidemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twoja miłość na zawsze". Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 18:15
W Wielką Sobotę, drugi rok z rzędu podczas pandemii, wystawiony został Całun Turyński. Transmisję z tego wydarzenia w katedrze w Turynie prowadzono w telewizji i w mediach społecznościowych, a także na internetowych stronach włoskich mediów, w tym agencji Ansa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blok polityczny PiS-Fidesz-Liga? Rzecznik rządu: jestem dużym optymistą

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 21:00
- Jestem dużym optymistą jeżeli chodzi o możliwość zbudowania nowego bloku politycznego z udziałem PiS, Fideszu i Ligi - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Ocenił jednocześnie, że takie ugrupowanie byłoby zagrożeniem dla Europejskiej Partii Ludowej, a więc także dla PO i PSL.
rozwiń zwiń