X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aresztowania Polaków na Białorusi. Ekspert: surowe wyroki osłabiłyby atut w rękach Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 17:16
- Jeśli polska mniejszość ma być zakładnikiem Łukaszenki wobec Zachodu, to bardzo surowe wyroki wobec działaczy sprawiłyby, że ten atut w rękach Łukaszenki nie byłby tak mocny, jak jest w tej chwili - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. polityki wschodniej, odnośnie do działań władz Białorusi wobec mniejszości polskiej.
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka
Prezydent Białorusi Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Drop of Light/Shutterstock.com

Pytany o powody działań wobec Polaków, podkreślił, że jedna kwestia to "ciągła budowa narracji zagrożenia". Jak zaznaczył, "tutaj Polacy są najwygodniejszym celem do takich represji", bo mają swoją mniejszość na Białorusi. Z drugiej strony, zdaniem gościa Polskiego Radia 24 "trzeba postrzegać to w szerszym kontekście bardzo ostrych represji wobec wszelkich środowisk, które Łukaszenka może uważać za wrogie jego władzy lub po prostu nielojalne".

mińsk białoruś free 1200
Białoruski działacz: terror Łukaszenki uderza teraz w Polaków, represje nie ustaną, póki ten reżim trwa

- Trudno teraz określić, czy to będą ciężkie wyroki, czy lżejsze. W tym momencie wydaje mi się, że najwięcej będzie zależało od tego, jaką ostatecznie linię polityczną będzie chciał przyjąć Łukaszenka - powiedział Kuczyński.

Posłuchaj
11:07 _PR24_AAC 2021_03_29-16-48-34.mp3 Grzegorz Kuczyński o działaniach władz Białorusi wobec Polaków (PR24/Świata Pogląd)

 

Czytaj także:

"Element długotrwałej polityki dokręcania śruby"

- Można to interpretować na dwa sposoby, albo to uderzenie w mniejszość polską w ostatnich kilkunastu dniach było związane jedynie z szerszą operacją pacyfikacji opozycyjnych nastrojów i próbą zastraszenia całego społeczeństwa w związku z przypadającym w ostatni weekend świętem narodowym Białorusi, świętem obchodzonym nie przez reżim Łukaszenki, ale przez Białorusinów, czy druga opcja, bardziej pesymistyczna, jako element długotrwałej polityki dokręcania śruby w ścisłej współpracy z Rosją z uwzględnieniem ciężkich kar dla Polaków - skomentował gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja"Świata pogląd"
Prowadził: Antoni Opaliński
Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. polityki wschodniej)
Data emisji: 29.03.2021
Godz. emisji: 16.48

itom/pr24

Czytaj także

"Zemsta reżimu". Wojciech Konończuk o aresztowaniu polskich aktywistów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 14:45
- Reżim Łukaszenki od dłuższego czasu bardzo konsekwentnie próbuje wskazywać wroga zewnętrznego, mówiąc, że trwające na Białorusi antyreżimowe protesty to inspiracja zewnętrzna, przede wszystkim polska - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Konończuk (Ośrodek Studiów Wschodnich).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: adwokaci spotkali się w areszcie z Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 16:11
Do tej pory przetrzymywani w areszcie w Mińsku liderzy polskiej mniejszości na Białorusi nie zostali przesłuchani. Mieli jednak pierwsze kontakty ze swoimi adwokatami.
rozwiń zwiń