X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Katastrofa". Olga Doleśniak-Harczuk o wynikach CDU w wyborach do landtagów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 17:30
- Gdzie byśmy nie spojrzeli, na który portal internetowy, czy do gazet niemieckich, mówi się o katastrofie, o tym, że to jest historyczna porażka - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z miesięcznika "Nowe Państwo" i Instytutu Staszica na temat wyników CDU w wyborach do parlamentów krajowych w Niemczech.
Winfried Kretschmann, czołowy kandydat na premiera i Zielonych w Badenii-Wirtembergii, oddaje swój głos
Winfried Kretschmann, czołowy kandydat na premiera i Zielonych w Badenii-Wirtembergii, oddaje swój głosFoto: PAP/EPA/WOLFGANG RATTAY / POOL

Niemieccy wyborcy zadecydowali o przyszłym składzie landtagów w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynacie.

pap wybory niemcy 1200.jpg
Wybory w Niemczech. Nadrenia dla SPD, Badenia dla Zielonych

- Jak spojrzymy na wyniki, to np. w Nadrenii-Palatynacie CDU w stosunku do wyborów w 2016 roku straciło ponad 4 punkty procentowe, natomiast w Badenii-Wirtemberdze są trzy punkty na minusie - zauważyła gość Polskiego Radia 24. Oceniła, że "straty są naprawdę spore".


Posłuchaj
11:37 _PR24_AAC 2021_03_15-16-48-07.mp3 Olga Doleśniak-Harczuk o wyborach w niemieckich landach (PR24/Świata Pogląd)

Zdaniem Olgi Doleśniak-Harczuk "widać pewne zmęczenie materiału w samej chadecji, która (...) wykazała się zachowawczością, pokazując, że kandydat bez charyzmy ma być kandydatem marzeń". - Nagle się okazuje, że ten kandydat marzeń jednak nie do końca jest taki cudowny, ponieważ te wybory w pierwszych dwóch landach wyborczych okazały się jedną wielką katastrofą - skomentowała.

- Chadecja jest teraz partią, która musi sama sobie odpowiedzieć, co robić dalej - zwróciła uwagę Olga Doleśniak-Harczuk.

Czytaj także:

Pytana o powody takich wyników, odpowiedziała, że "jedni wskazują na ostatnią aferę, czyli korupcyjne działania w CDU i CSU osób, które już nie są członkami tych partii, ale sprawa na pewno będzie się ciągnęła za partia jeszcze bardzo długo". - Inni z kolei wskazują na to, że chadecy nie są już pociągający dla wyborców - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo", Instytut Staszica)
Data emisji: 15.03.2021
Gość: 16.48

itom

Czytaj także

Niemcy: pracował w biurze prasowym, donosił egipskim służbom. 66-letni szpieg usłyszał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 17:11
Mężczyzna, który przez lata przekazywał informacje z Federalnego Biura Prasowego egipskim tajnym służbom otrzymał karę roku i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Łagodny wyrok ma związek z przyznaniem się oskarżonego do winy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: przeciwnicy obostrzeń wyszli na ulice. Doszło do niewielkich starć z policją

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 00:26
W sobotę tysiące ludzi gromadziło się w kilku miastach niemieckich by protestować przeciwko obostrzeniom epidemicznym, pomimo tego że grozi trzecia fala zakażeń koronawirusem. Zdaniem specjalistów z Instytutu im. Roberta Kocha (RKI), ta fala już się rozpoczęła. 
rozwiń zwiń