X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Praworządność a wypłata unijnych funduszy. Bielecki: problem prawny i polityczny

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 17:30
- Sprawa powiązania wypłaty europejskich funduszy z praworządnością jest otwarta i będzie trwać długo - mówił w Polskim Radiu 24 Jędrzej Bielecki, publicysta dziennika "Rzeczpospolita".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Polski rząd zaskarżył do Trybunału Sprawiedliwości UE rozporządzenie ws. ogólnego systemu warunkowości, służące ochronie unijnego budżetu. Gość PR24 powiedział, że sytuacja jest wieloraka. - Bruksela sięga po różne środki, bo dotychczasowe mierzenia się z Polską i Węgrami nie przyniosły efektu, ale sprawa jest otwarta i będzie trwała długo, bo nie jest to tylko problem prawny, ale i polityczny - podkreślił publicysta.

"Logika unijnych funduszy"

Tomasz Wróblewski 1200.jpg
Senat USA przegłosował pakiet gospodarczy. Tomasz Wróblewski: to wydawanie pieniędzy dla swojego elektoratu

Rząd polski stoi na stanowisku, że Unia Europejska nie posiada kompetencji do definiowania pojęcia "państwa prawnego" ani do ustanowienia przesłanek oceny poszanowania składających się na to pojęcie zasad.

Jędrzej Bielecki przypomniał o logice, która stoi za funduszami europejskimi, a którą wywalczył przed 30 laty ówczesny premier Hiszpanii, Felipe González. - Polega ona na tym, że kraje mniej rozwinięte i uboższe otwierają swoje rynki dla reszty, ale w zamian za to dostają rekompensatę - mówił gość PR24.

Premier Hiszpanii

Felipe González jako premier prowadził liberalną politykę ekonomiczną, łącząc ją z reformami społecznymi. W okresie jego rządów prowadzono działania na rzecz modernizacji i upowszechnienia m.in. edukacji, opieki zdrowotnej oraz ubezpieczeń społecznych, unowocześniono infrastrukturę. Rząd przeprowadził modernizację sił zbrojnych, nie likwidując powszechnej służby wojskowej. Premier opowiadał się za otwarciem kraju na zagranicę, promował bliskie kontakty z Europą, USA i Ameryką Łacińską. Za jego rządów Hiszpania przystąpiła do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.


Posłuchaj
10:42 PR24_mp3 2021_03_12-16-48-28.mp3 J. Bielecki o wiązaniu unijnych funduszy z praworządnością ("Świata pogląd")

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: red. Jędrzej Bielecki ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 12.03.2021

Godzina: 16.48 

Czytaj także

"To mechanizm niepraworządny, nielegalny". Lisicki o powiązaniu funduszy UE z tzw. praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 13:40
- Gdyby się na to zgodzić, Polska spada do pozycji prowincji w stosunku do "rządu centralnego" - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", odnosząc się do prób powiązania funduszy unijnych z zasadami praworządności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Werdykt będzie najwcześniej za kilka miesięcy". Dr Bonikowska o skardze Polski do TSUE

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 12:12
- Takie sprawy mogą trwać nawet 2-3 lata, więc dąży się do tego, żeby ten werdykt był w miarę szybko podjęty. Myślę, że "najszybciej" oznacza w tym wypadku kilka miesięcy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, odnosząc się do skargi Polski do TSUE ws. rozporządzenia wiążącego fundusze UE z praworządnością. - Im szybciej, tym lepiej - podkreśliła.
rozwiń zwiń