X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zniesienie sankcji wywoła poruszenie". Ekspert o doniesieniach niemieckiej prasy ws. Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 18:00
-  Pytanie o zniesienie sankcji w zamian za ustępstwa dotyczy tego, w jaki dokładnie sposób Joe Biden chce poprawić relacje z Niemcami - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu Defence24. 
Jakub Wiech
Jakub WiechFoto: PR 24

W niemieckiej prasie pojawiły się wiadomości na temat amerykańsko-niemieckich negocjacji dotyczących Nord Streamu 2. Gość PR24 mówił między innymi o tym, czy Amerykanie zaoferowali zniesienie sankcji w zamian za ustępstwa.

- Wiemy na pewno, iż z administracji Joe Bidena poszedł sygnał do Republiki Federalnej Niemiec o tym, że USA są w stanie rozmawiać na temat zniesienia sankcji nałożonych na tę inwestycję, oraz wiemy też, iż postawiono warunek w postaci przyjęcia przez Niemcy pewnego pakietu rozwiązań, które miałyby być odpowiedzią na zastrzeżenia co do naruszeń bezpieczeństwa przez Nord Stream 2 - powiedział ekspert. Jak zauważył, nie wiadomo, jakie dokładnie gwarancje chciałyby uzyskać USA.


Maria Koc 663.jpg
"Jeśli Joe Biden zniesie sankcje, Europa może stać się zakładnikiem Rosji". Maria Koc o Nord Streamie 2

"Przeniesienie akcentu"

Stany Zjednoczone nałożyły w czasie prezydentury Donalda Trumpa sankcje na przedsiębiorstwa uczestniczące w budowie nowego gazociągu. Sankcje popierają zarówno Demokraci, jak i Republikanie. W ich opinii Niemcy i Europa zbyt uzależniają się od rosyjskiego gazu. Przeciwnicy Nord Streamu 2, który omija Ukrainę, podkreślają, że może on ułatwić szantażowanie Kijowa. Moskwa w przeszłości stosowała ograniczenia w dostawie gazu jako środek nacisku na Ukrainę. Możliwości szantażu były jednak ograniczone, ponieważ gazociągiem przez Ukrainę dostarczany był także gaz do Niemiec.

- Nastąpiło też przeniesienia akcentu sankcji z uderzenia w Rosję na relacje z Niemcami. Udało się odsunąć dokończenie budowy o wiele miesięcy. Pytanie jest takie, czy Joe Biden, prezydent USA, chce, a jeśli tak, to jak chce poprawić relacje z Niemcami. Zmiana może wywołać poruszenie w Europie Środkowej - podkreślił Jakub Wiech.


Posłuchaj
10:48 _PR24_AAC 2021_02_02-16-48-52.mp3 J. Wiech o możliwym zniesieniu sankcji na Nord Stream 2 ("Świata pogląd")

 

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Jakub Wiech (Defence24)

Data emisji: 02.02.2021

Godzina: 16.48

Czytaj także

"Narusza interesy Polski i całej Wspólnoty, ale jest po myśli Niemiec". Jastrzębowski o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 11:40
- Od momentu, gdy okazało się, że Biden obejmie urząd prezydenta USA, nastąpiła swoista ofensywa niemiecko-rosyjska w wymiarze polityczno-dyplomatycznym i medialnym, by nowa administracja patrzyła na Nord Stream 2 łagodniej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Dawid Wildstein (TVP). Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku oraz Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwolennikami tego projektu są najbardziej wpływowe osoby w Niemczech". Gmyz o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 11:40
- Decydujący głos w dyskusji o Nord Streamie 2 nadal będą mieć Stany Zjednoczone - tak o projekcie mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń