X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powrót USA do porozumienia paryskiego. "Za tą decyzją stoją inwestycje warte biliony dolarów"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 16:32
- Decyzja Bidena ma olbrzymie znaczenie. Za tym porozumieniem pójdą inwestycje warte nie miliardy, a biliony dolarów. To pomysł na wychodzenie z recesji gospodarczej, która jest największa od stu lat - powiedział Michał Perzyński, publicysta "Biznes Alert".
Audio
  • Michał Perzyński o powrocie USA do porozumienia paryskiego ("Świata pogląd")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Joe Biden w pierwszych godzinach swojej prezydentury podpisał rozporządzenia anulujące szereg decyzji Donalda Trumpa. Wśród nich jest sprawa dotycząca porozumienia paryskiego. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zdecydował o ponownym przyłączeniu się jego kraju do tego przedsięwzięcia. Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 taka decyzja jest sposobem wyjścia z recesji, w jakiej znajduje się USA.

Joe Biden PAP-1200.jpg
"Więcej kontynuacji niż głębokich zmian". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o przemówieniu Joe Bidena

Globalne ocieplenie

Michał Perzyński zauważył, że porozumienie paryskie nie niesie za sobą konkretnych deklaracji, lecz jest wspólnym uznaniem problemu klimatycznego. - Na mocy tego porozumienia państwa uznały, że globalne ocieplenie jest spowodowane przez człowieka i zobowiązały się do działań mających na celu ograniczenie efektu cieplarnianego. Nie zawiera ono żadnych konkretnych dat, lecz była to deklaracja uznająca globalny problem - powiedział.

- Donald Trump, wycofując USA z porozumienia paryskiego, argumentował to tym, że musi ratować amerykański przemysł. Wielokrotnie zaprzeczał też globalnemu ociepleniu. Uważał, że transformacja energetyczna sprawiłaby, że USA straciłyby na konkurencyjności - przypomniał.

Czytaj więcej:

Zdaniem publicysty powrót Stanów Zjednoczonych nadał ponowny prestiż porozumieniu. - Porozumienia międzynarodowe są warte tyle, ile potęg będzie ich przestrzegać. Stany Zjednoczone były jedynym krajem, który się z niego wycofał. Powrót USA ponownie nada temu porozumieniu poważną rangę. Wcześniej trwała tylko debata, co dalej, skoro tylko UE traktowała je poważnie - powiedział.

- Decyzja Bidena ma olbrzymie znaczenie. Za tym porozumieniem pójdą inwestycje warte nie miliardy, a biliony dolarów. To pomysł na wychodzenie z recesji gospodarczej, która jest największa od stu lat - ocenił Tomasz Perzyński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
12:30 _PR24_AAC 2021_01_22-16-46-51.mp3 Michał Perzyński o powrocie USA do porozumienia paryskiego ("Świata pogląd")

***

Audycja: Świata pogląd

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Michał Perzyński (publicysta, "Biznes Alert")

Data emisji: 22.01.2021

Godzina emisji: 16.46

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Baranowski: nie będzie powrotu do okresu sprzed Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 16:59
- Ciekawym pytaniem, jeżeli chodzi o powrót Stanów Zjednoczonych do liberalnej epoki, jest to, kto jest wyjątkiem: czy Donald Trump – prezydent, jakiego już nie będzie, czy Joe Biden, jako wyjątek powrotu do normalności, która jest tylko zachwianiem w trendzie Stanów Zjednoczonych, skupiających się na sobie. I to pytanie rodzi się w głowach sojuszników USA - mówił w Dwójce Michał Baranowski, dyrektor The German Marshall Fund of the USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joe Biden przedstawił plan walki z pandemią. "Nie uporządkujemy tego bałaganu w ciągu jednego dnia"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 22:00
W pierwszym dniu urzędowania prezydent USA Joe Biden przedstawił narodowy program walki z pandemią koronawirusa. Plan opiera się na przyspieszeniu szczepień, dofinansowaniu służby zdrowia oraz zwiększeniu liczy testów na COVID-19. Prezydent USA wprowadził też obowiązek noszenia maseczek w budynkach federalnych oraz środkach transportu zbiorowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od czterech lat nazywano go twitterowym prezydentem". Ekspert o strategii komunikacyjnej Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 16:09
- On, zamiast kanałów oficjalnych Białego Domu, używał Twittera do ogłaszania swoich postanowień, swoich rozporządzeń - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Raszka, ekspert ds. marketingu politycznego USA, komentując strategię komunikacji byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. 
rozwiń zwiń