X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rakowski: Arabia Saudyjska jest odpowiedzialna za wiele procesów, w których obecnie żyjemy

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 13:54
- Zdaniem obserwatorów może istnieć związek pomiędzy problemami Donalda Trumpa z Twitterem a różnego rodzaju napięciami w rodzinie królewskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Jeszcze do niedawna konto na Twitterze prezydenta USA Donalda Trumpa obserwowało ponad 50 milionów osób. Kilka dni temu serwis postanowił trwale zablokować jego konto, tłumacząc się "ryzykiem podżegania do przemocy".

Czytaj także:
EPA Donald Trump 1200.jpg
"Pytanie, czy Donald Trump zasłużył na impeachment". Kożuszek o sytuacji politycznej w USA

Podobne działania podjęli także inni giganci medialni - Facebook i YouTube. Decyzje te wywołały głośną debatę publiczną dotyczącą wolności słowa.

Paweł Rakowski przyjrzał się tej sytuacji jednak z całkowicie innej strony -  polityki bliskiego Wschodu. - Nie możemy mówić o świecie bez kapitału. Arabia Saudyjska dysponuje takim kapitałem i można powiedzieć, że jest odpowiedzialna za wiele rożnych procesów, w których obecnie żyjemy. 

Czytaj także:

Saudyjski miliarder 

Gość RP24 podkreślił, że obserwatorzy polityczni często wymieniają nazwisko byłego saudyjskiego księcia Al-Walid ibn Talal ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, który jest 65-letnim multimiliarderem. - On od wielu lat inwestował w amerykańskie technologie, przede wszystkim w Apple'a oraz w Twittera - mówił Rakowski. Zaznaczył także, że przedsiębiorca posiada więcej udziałów niż twórcy popularnej aplikacji. 

- Zdaniem obserwatorów może istnieć związek pomiędzy problemami Donalda Trumpa z Twitterem a różnego rodzaju napięciami w rodzinie królewskiej. Przede wszystkim chodzi o to, że Donald Trump popierał obecnego następcę tronu, który jest rywalem miliardera - powiedział komentator polityki bliskowschodniej. 

Posłuchaj
11:17 _PR24_AAC 2021_01_13-16-47-31.mp3 Komentator polityki bliskowschodniej Paweł Rakowski o tym, kto może stać za problemami Donalda Trumpa z Twitterem.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Świata pogląd".

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej

Data emisji: 13.01.2021

Godzina: 16.47

jbt/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chodzi o upokorzenie Trumpa i zmieszanie go z błotem". Wróblewski o propozycji impeachmentu prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 13:32
- To działanie na polaryzowanie i czerwona płachta na tych, którzy głosowali na Donalda Trumpa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 amerykanista Artur Wróblewski, komentując propozycję usunięcia prezydenta USA ze stanowiska przed upływem jego kadencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański: właściciele mediów społecznościowych czują się bezkarni

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 13:54
- Dokonuje się proces przejścia w kierunku narzucenia pewnych wzorów i poczucia bezkarności - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń