X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Geopolityczna roszada". Paweł Rakowski o normalizacji stosunków Maroko - Izrael

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 17:37
- Izrael, nawiązując relacje z kolejnymi państwami arabskimi, osłabia też pozycję Palestyńczyków. 25 państw arabskich tworzyło do tej pory monolit ekonomiczno-polityczny w tej sprawie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 komentator polityki bliskowschodniej Paweł Rakowski.
Audio
  • Paweł Rakowski o normalizacji stosunków Maroko - Izrael (Świata pogląd)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/NINA IMAGES

Maroko to czwarty kraj arabski, który w ostatnim czasie zdecydował się na normalizację relacji z Izraelem. W ramach porozumienia prezydent USA Donald Trump zgodził się, by Stany Zjednoczone uznały suwerenność Maroka na terenie Sahary Zachodniej, w której w 1976 r. Front Polisario proklamował państwo nieuznawane przez większość krajów świata, a którą Maroko traktuje jak integralną część swego państwa.


trump free 1200.jpg
Trump: Arabia Saudyjska zawrze porozumienie z Izraelem "we właściwym czasie"

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z geopolityczną roszadą. - Izrael nawiązuje relacje z państwami, które nie są demokratyczne. O wiele łatwiej jest porozumieć się z elitami, które nie muszą się liczyć z opinią społeczną. Nie można bowiem przyjmować, że zapanowała sympatia pomiędzy Żydami i Arabami, współpracy tak naprawdę nie ma i nie należy jej się spodziewać. Pomiędzy elitami, które łączy wspólny interes, sytuacja wygląda inaczej - powiedział Paweł Rakowski. - Izrael, nawiązując relacje z kolejnymi państwami arabskimi, osłabia też pozycję Palestyńczyków. 25 państw arabskich tworzyło do tej pory monolit ekonomiczno-polityczny w tej sprawie. Gdy z bloku antyizraelskiego wykruszają się kolejne państwa arabskie, to powstaje próżnia - dodał ekspert. 


Posłuchaj
11:54 PR24_AAC 2020_12_17-16-47-20.mp3 Paweł Rakowski o normalizacji stosunków Maroko - Izrael (Świata pogląd)

 

Porozumienie przewiduje, że Maroko nawiąże pełne stosunki dyplomatyczne z Izraelem i wznowi oficjalne kontakty z tym państwem, a także zezwoli na przeloty oraz loty do i z Izraela dla wszystkich Izraelczyków.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Świata pogląd
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Paweł Rakowski (komentator polityki bliskowschodniej)
Data emisji: 17.12.2020
Godzina emisji: 16.47

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zwrot w historii". W Białym Domu podpisano porozumienia pokojowe między Izraelem a ZEA i Bahrajnem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 21:54
Przedstawiciele Izraela oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i Bahrajnu podpisali porozumienia o normalizacji stosunków dyplomatycznych i gospodarczych. Ceremonia pod patronatem prezydenta USA Donalda Trumpa odbyła się w Białym Domu.
rozwiń zwiń