X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Negocjacje ws. budżetu UE. Ekspert: Polska i Węgry od lat stawiane są pod pręgierzem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 17:13
- Problemem nie jest sam budżet w zasadzie, tylko rozporządzenie warunkujące wypłaty środków z UE tzw. praworządnością - stwierdził w Polskim Radiu 24 Kamil Goral, ekspert ds. ekonomicznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Botond Horvath/shutterstock

Zaznaczył, że definicja praworządności w rozporządzeniu jest na tyle pojemna, że "pod praworządność można zgodnie z treścią tego dokumentu podciągnąć wszystko".

komisja europejska free shutter 1200.jpg
Szczyt UE. Dr hab. Zajączkowski: obie strony będą negocjować bardzo mocno

- Nie ma w prawie UE czegoś takiego jak wiążąca interpretacja rozporządzenia. Nie można przyjąć takiego dokumentu - zawrócił uwagę Goral. - Nawet jeżeli taki dokument zostałby przyjęty i uznalibyśmy to za kompromis, to byłaby to raczej swego rodzaju gentlemen's agreement, a nie jakaś modyfikacja tego rozporządzenia - podkreślił.

Posłuchaj
11:00 _PR24_AAC 2020_12_09-16-48-21.mp3 Kamil Goral o negocjacjach ws. budżetu UE (PR24/Świata Pogląd) 

Stwierdził, że rozporządzenie w sprawie powiązania funduszy unijnych od praworządności "już jest praktycznie przyjęte". Dodał, że "na Radzie UE ono już zostanie niebawem zatwierdzone i wejdzie od 1 stycznia".

Przypomniał, że "już w lipcu wyglądało to w ten sposób, że warunkowość miała być związana tylko i wyłącznie z ochroną interesów finansowych UE, czyli z tym, żeby pieniądze z funduszy unijnych nie były defraudowane".

Czytaj także:

- Zarówno Polska, jak i Węgry od lat stawiane są pod pręgierzem, są atakowane, krytykowane, w sumie do końca nie wiadomo za co, prawdopodobnie za to, że nie płyną po prostu z głównym europejskim nurtem, który ma na celu zamienienie Unii tak naprawdę w federację - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Jego zdaniem mechanizm warunkowości, "abstrahując od tego, czy jest dla kogoś korzystny, czy niekorzystny, on jest po prostu sprzeczny z prawem".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Świata pogląd
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Kamil Goral (ekspert ds. ekonomicznych)
Data emisji: 09.12.2020
Godzina emisji: 16.48

itom/pr24

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: w UE należy twardo negocjować, ale ubolewam, że musimy grozić wetem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 16:48
- Ubolewam, że doszło do takiej sytuacji, że musimy stanąć naprzeciwko wszystkich krajów europejskich i grozić wetem - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Ścigaj, poseł niezrzeszona. Oceniła, że Polsce potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Czech poparł stanowisko Polski i Węgier w sporze o budżet UE

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 16:20
- Na gruncie Rady Europejskiej pod przewodnictwem Niemiec może zostać osiągnięty kompromis, który zadowoli interesy Polski i Węgier. Pozostajemy przyjaciółmi i staramy się wzajemnie wspierać - powiedział prezydent Czech Miloš Zeman.
rozwiń zwiń