X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rezygnacja prezesa PGNiG. Ekspert: ma na koncie projekty, które zostaną pozytywnie zapamiętane

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 17:19
- Choćby umowa z Duńczykami, wcześniej umowa z Norwegami, kontynuacja dywersyfikacji energetycznej, no i wzrost PGNiG-u choćby w produkcji wodoru czy biometanu. To są bardzo ważne projekty, na pewno pozostaną zapamiętane w pozytywny sposób - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski z portalu Biznes Alert, komentując osiągnięcia Jerzego Kwiecińskiego w roli prezesa PGNiG.
Audio
  • Mariusz Marszałkowski o rezygnacji Jerzego Kwiecińskiego z funkcji prezesa PGNiG ("Świata pogląd" / PR24)
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: PAP/Maiej Kulczyński

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył w środę rezygnację z końcem dnia 22 października - poinformowała spółka. Kwieciński był prezesem od stycznia 2020 r. Powodem decyzji Jerzego Kwiecińskiego o rezygnacji ze stanowiska prezesa PGNiG były sprawy osobiste - podała w środę spółka.

PGNiG CEO Jerzy Kwieciński PAP Rafał Guz pap_20200508_090.jpg
Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył rezygnację. Powodem - sprawy osobiste

Jerzy Kwieciński został powołany na prezesa PGNiG z dniem 10 stycznia 2020 r., od września 2019 r. do wyborów parlamentarnych Kwieciński był w rządzie Mateusza Morawieckiego ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej, od stycznia 2018 r., sprawował funkcję ministra inwestycji i rozwoju. Jeszcze wcześniej - w latach 2015-2018 był wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju.

"To nie coś, czego świat energetyki się nie spodziewał"

Rezygnację prezesa PGNiG komentował w audycji "Świata pogląd" Mariusz Marszałkowski z "Biznes Alert". Jak podkreślił, "dyskusja o losie prezesa Kwiecińskiego już od dłuższego czasu trwała głównie za sprawą tej fuzji, która ma się odbyć pomiędzy PKN Orlen i PGNiG".

- Wielu komentatorów zastanawiało się, jak do tej fuzji podchodzi prezes Kwieciński, jak widzi rolę jego koncernu w tym multienergetycznym koncernie pod przewodnictwem Orlenu - wyjaśniał gość PR24. - Ta dzisiejsza decyzja, chociaż jest zaskoczeniem, to nie jest czymś, czego świat energetyki się nie spodziewał - dodał.

Czytaj również:

Podsumowując władanie Jerzego Kwiecińskiego spółką PGNiG, Mariusz Marszałkowski zaznaczył, że odchodzący prezes pozostawia po sobie szereg bardzo ważnych osiągnięć. - Choćby umowa z Duńczykami, wcześniej umowa z Norwegami, kontynuacja dywersyfikacji energetycznej, no i wzrost PGNiG-u choćby w produkcji wodoru czy biometanu. To są bardzo ważne projekty, na pewno pozostaną zapamiętane w pozytywny sposób - mówił Mariusz Marszałkowski.

Posłuchaj
10:33 PR24_MPLS 2020_10_21-16-48-13_Marszałkowski.mp3 Mariusz Marszałkowski o rezygnacji Jerzego Kwiecińskiego z funkcji prezesa PGNiG ("Świata pogląd" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Mariusz Marszałkowski (Biznes Alert)
Data emisji: 21.10.2020
Godzina emisji: 16.48

IAR/PAP/PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jesteśmy bezpieczni". Prezes PGNiG o niezależności energetycznej Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 15:47
- Wyniki naszej spółki za II kwartał oraz za całe półrocze są najlepsze w historii polskiej giełdy, i to w czasie koronawirusa - powiedział Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Gość Polskiego Radia 24 mówił m.in. o znaczeniu niezależności energetycznej Polski oraz strategicznych projektach realizowanych m.in. z PKN Orlen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dla nas bardzo ważny dzień". PGNiG i spółka ERU podpisały umowę inwestycyjną

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 17:17
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i ukraińska spółka Energy Resources of Ukraine podpisały umowę inwestycyjną dotyczącą wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie.
rozwiń zwiń