X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To było jasne od początku". Publicystka o próbie otrucia Aleksieja Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 17:09
- To, że Nawalnemu podano truciznę, było jasne od początku. Laboratorium, które przeprowadzało analizy, postawiło kropkę nad i. Ślady substancji trującej miały znaleźć się nie tylko w przewodzie pokarmowym, ale też na skórze i w moczu - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Łabuszewska, publicystka, znawca Rosji.
Wizerunek Aleksieja Nawalnego na plakacie partyjnym
Wizerunek Aleksieja Nawalnego na plakacie partyjnymFoto: Alexei Zatevakhin / Shutterstock.com

Rozmowa dotyczyła oświadczenia władz Rosji ws. stanu zdrowia Aleksieja Nawalnego, która nie widzi w tej sytuacji przestępstwa. - Blok władz jest bardzo zgodny, także przedstawiciele władzy na najwyższych szczeblach mówią zgodnie, że nie ma powodu, by w tej sprawie wszcząć śledztwo - zwróciła uwagę Anna Łabuszewska.

PAP Aleksiej Nawalny 1200.jpg
"Niemieckie reakcje są bezprecedensowo ostre". Publicysta o otruciu Nawalnego

Jej zdaniem "bardzo ważne jest tutaj oświadczenie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że w próbkach pobranych od Aleksieja Nawalnego stwierdzono obecność trucizny z grupy nowiczoków. Przy pomocy tej trucizny 2 lata temu próbowano otruć Siergieja Skripala. Badania nad tą trucizną trwały już w czasach Związku Radzieckiego, ale nadal istnieją ośrodki zajmujące się przetwarzaniem tej substancji".

Posłuchaj
11:28 PR24_MPLS 2020_09_04-16-47-49.mp3 Anna Łabuszewska w rozmowie na temat otrucia Aleksieja Nawalnego (Świata Pogląd/Gość PR24)

- Kiedy Nawalny trafił do Omska, natychmiast znaleźli się tam jego współpracownicy i żona i natychmiast zaczęli domagać się, by został przetransportowany do Berlina. Zgoda na wypuszczenie Nawalnego trwała jednak bardzo długo. Było tutaj mnóstwo uników ze strony władz, ale obecni w Omsku przedstawiciele Nawalnego nie odpuścili - dodała.

Czytaj także:

- To, że Nawalny jest otruty, było jasne od początku. Laboratorium, które przeprowadzało analizy, postawiło kropkę nad i. Ślady substancji trującej miały znaleźć się nie tylko w przewodzie pokarmowym, ale też na skórze i w moczu. Było tutaj zastosowane szerokie spektrum - podkreśliła publicystka.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Anna Łabuszewska
Data emisji: 04.09.2020
Godzina emisji: 16.47

PR24/pkr

Czytaj także

Niemcy coraz ostrzej o próbie otrucia Nawalnego. "Potrzebna unijna odpowiedź dot. Nord Streamu 2"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 09:00
Po próbie otrucia lidera antykremlowskiej opozycji, Aleksieja Nawalnego, potrzebna jest wymierzona w Rosję unijna odpowiedź dotycząca gazociągu Nord Stream 2 - powiedział w czwartek w niemieckim radiu szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Należy w jakiś sposób zareagować, za wcześnie na sankcje". UE o sprawie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 15:17
- Odpowiedzialni za próbę otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego muszą być pociągnięci do odpowiedzialności, ale na razie jest za wcześnie, by mówić o sankcjach - oświadczył w czwartek rzecznik Komisji Europejskiej Peter Stano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o ataku na Nawalnego: użyto zakazanej broni chemicznej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 17:00
Zatrucie jakiegokolwiek człowieka toksycznym środkiem atakującym układ nerwowy jest traktowane jako użycie zakazanej broni chemicznej - oświadczyła w czwartek Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), odnosząc się do próby otrucia Aleksieja Nawalnego.
rozwiń zwiń