X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szefowa TV Biełsat: na Białorusi widać ogromną mobilizację społeczną

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 17:39
- Łukaszenka mógł nie wygrać wyborów w 2010, ale to nie było jasne do końca, jak by to wyglądało. Teraz jest absolutnie jasne, że on normalnych wyborów w swoim kraju nie wygra - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska, szefowa TV BIełsat. 
Białorusini w całym kraju gromadzą się na wiecach poparcia dla kontrkandydatów Aleksandra Łukaszenki
Białorusini w całym kraju gromadzą się na wiecach poparcia dla kontrkandydatów Aleksandra ŁukaszenkiFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Niezależne białoruskie media piszą o rosnącej popularności opozycyjnej kandydatki na prezydenta. Swiatłana Cichanouska nie tylko zbiera na wiecach tysiące ludzi, ale też zgromadziła największy fundusz wyborczy. Gazeta "Nasza Niwa" ocenia, że we wczorajszym wiecu wyborczym Swiatłany Cichanouskiej w Mińsku uczestniczyło 70 tysięcy ludzi. Była to największa demonstracja na Białorusi od 1991 roku. Autor publikacji zauważa, że opozycyjna kandydatka nabrała już doświadczenia w kontaktach z ludźmi i zamieniła się w "prawdziwego, jaskrawego trybuna ludowego".

pap białoruś 1200.jpg
Stabilna władza czy demokratyzacja? Anna Maria Dyner: Zachód ma dylemat ws. Białorusi

Czwartkowy wiec wyborczy zakończył się odegraniem pieśni "Mury" Jacka Kaczmarskiego. Gazeta internetowa "Nawiny" zauważa, że Swiatłana Cicjanouska zgromadziła największy fundusz wyborczy - 268 tysięcy rubli, czyli około pół miliona złotych. Dla porównania urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenka zgromadził na wybory o kilkanaście tysięcy rubli mniej. Trzej pozostali kandydaci na prezydenta maja na kontach wyborczych po kilka tysięcy rubli.

"Determinacja jest widoczna"

W ocenie Gościa magazynu "Świata pogląd", "to, że na Białorusi coś się zmienia, nie ulega żadnej wątpliwości". - Mamy do czynienia z momentem przełomowym w skali ostatniego ćwierćwiecza, a na pewno w skali ostatnich 20 lat - wskazała. 

Dodał, że Łukaszenka cieszył się przez lata "mniejszym, lub większym, ale zawsze" poparciem społeczności białoruskiej. - Teraz jest inaczej. Łukaszenka mógł nie wygrać wyborów w 2010, ale to nie było jasne do końca, jak by to wyglądało. Teraz jest absolutnie jasne, że on normalnych wyborów w swoim kraju nie wygra - oceniła. 

Czytaj także: 

W ocenie gościa Polskiego Radia 24 na Białorusi widać "determinację i ogromną mobilizację społeczną". Dodała, że mobilizacja następuje nie tylko w stolicy Białorusi i wskazała manifestację 60 tys. ludzi na dalekich peryferiach stolicy kraju. - Determinacja, że "mamy dosyć", jest drastycznie widoczna - przyznała Agnieszka Romaszewska. 


Posłuchaj
12:09 RomaszewskaPR24_MPLS 2020_07_31-16-47-19.mp3 Agnieszka Romaszewska: Białorusini są zdeterminowani do zmiany prezydenta ("Świata pogląd"/ PR24)

 

W rozmowie więcej o wyborach na Białorusi o szansach Aleksandra Łukaszenki, oraz jego oponentów. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Świata pogląd"

ProwadzącyMichał Strzałkowski

GośćAgnieszka Romaszewska (szefowa TV Biełsat)

Data emisji: 31.07.2020

Godzina emisji: 16.47


mbl

Czytaj także

"Ta złość narasta". Anna Maria Dyner o protestach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 21:45
- Władze Białorusi nie doszacowały nastrojów społecznych. Ludzie mają już dosyć władzy Alaksandra Łukaszenki. Coraz więcej młodych osób czerpie swoją wiedzę o świecie nie tylko z mediów państwowych - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarny scenariusz na Białorusi możliwy. Łukaszenka nie wyklucza użycia armii

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 16:30
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że nie chciałby wykorzystywać armii do zaprowadzenia porządku publicznego w kraju, ale "wszystko może się zdarzyć". Jego słowa przytoczyła agencja BiełTA.
rozwiń zwiń