X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ekspert o szczycie BRICS: liderzy musieliby słuchać, jak Chiny poradziły sobie z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 17:45
- Gdyby doszło do takiego szczytu w formacie głów państw i szefów rządów, to trzeba sobie zdawać sprawę, że - poza liderem chińskim, Xi Jinpingiem - pozostali liderzy byliby w pozycji "uczniów", którzy powinni słuchać, jak Chiny świetnie sobie poradziły z epidemią - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. Azji z Instytutu Boyma, Krzysztof Zalewski, odnosząc się do szczytu państw BRICS, który miał odbyć się w dniach 21-23 lipca.
Wideokonferencja ministrów handlu państw grupy BRICS
Wideokonferencja ministrów handlu państw grupy BRICSFoto: PAP/EPA/Maksim Blinov/Photohost agency brics-russia2020.ru HANDOUT

W dniach 21-23 lipca planowany był szczyt państw formatu BRICS. Format ten, zrzeszający państwa rozwijające się: Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki (od pierwszych liter nazw państw wzięła się nazwa formatu), dość regularnie spotyka się od 2006 roku (w 2011 roku do grupy dołączyła RPA). W agendzie formatu BRICS wymienia się m.in. reformę ONZ, czy stworzenie nowego systemu walutowego. W audycji "Świata pogląd" mówił o szczycie ekspert ds. Azji Krzysztof Zalewski.

wirus 1200 pap.jpg
Chiny: kolejny przyrost zakażeń koronawirusem. Dodatkowe restrykcje w jednym z regionów

- Szukam i szukam wiadomości o tym szczycie, który miał się odbyć między 21 a 23 lipca (...) i jedyne pewne wiadomości, które można w tej chwili znaleźć na ten temat w sieci, to to, że liderzy wyrazili chęć spotkania tej jesieni w Petersburgu - mówił gość PR24. Jak wyjaśnił, dużym zaskoczeniem byłoby, gdyby ten szczyt lipcowy faktycznie się odbył, nawet w formule online.

Czytaj również:

- Jak przyjrzymy się liście państw najbardziej dotkniętych przez pandemię COVID-19, to poza Stanami Zjednoczonymi wśród pierwszej piątki są cztery kraje BRICS - podkreślił Krzysztof Zalewski. - Pandemia w tych krajach zbiera największe żniwo społeczne, także hamuje wzrost gospodarczy i szkodzi najbardziej ubogim warstwom społeczeństwa - dodał.

- Gdyby doszło do takiego szczytu w formacie głów państw i szefów rządów, to trzeba sobie zdawać sprawę, że - poza liderem chińskim, Xi Jinpingiem - pozostali liderzy byliby w pozycji "uczniów", którzy powinni słuchać, jak Chiny świetnie sobie poradziły z epidemią - wyjaśnił ekspert.

Posłuchaj
10:49 _PR24_AAC 2020_07_23-16-48-37-ŚwiataPogląd.mp3 Krzysztof Zalewski o szczycie BRICS ("Świata pogląd" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Krzysztof Zalewski (ekspert ds. Azji, Instytut Boyma)
Data emisji: 23.07.2020
Godzina emisji: 16.47

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niesprawiedliwa decyzja". Ambasada Chin w Delhi odrzuca krytykę Indii ws. testów na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 11:58
Chińska ambasada w Indiach określiła jako "niesprawiedliwą i nieodpowiedzialną" decyzję tego kraju o wycofaniu z użycia chińskich testów immunologicznych na koronawirusa. Indyjska Rada Badań Medycznych (ICMR) oceniła, że są one niedokładne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wykorzystują pandemię do szerzenia dezinformacji". Przedstawiciele USA o działaniach Rosji i Chin

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 07:54
Rosja i Chiny wykorzystują pandemię koronawirusa, by szerzyć dezinformację, USA i ich europejscy partnerzy muszą współpracować, demaskując fałszywe narracje, pracując nad szczepionką i szukając wyjścia z kryzysu - podkreślają przedstawiciele Departamentu Stanu USA.
rozwiń zwiń