X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Trudno jednoznacznie stwierdzić kto jest zwycięzcą". Piotr Arak o szczycie UE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 19:26
- Chyba nie da się powiedzieć, że jest jakaś jedna grupa państw, która wygrała - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Piotr Arak
Piotr ArakFoto: PR24

Zgodnie z porozumieniem zawartym we wtorek nad ranem w Brukseli, Polska ma pozyskać w ramach funduszu odbudowy ponad 124 mld euro w grantach, a łącznie z uprzywilejowanymi pożyczkami - 160 mld euro.

Otwieramy nowy rozdział członkostwa w UE, kiedy Polska jest pełnoprawnym partnerem dla największych, ale to także rozdział szans, gdzie w najbliższych 7 latach mamy możliwości doganiania tych, którzy jeszcze niedawno wydawali się poza zasięgiem - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
07:04 PR24_MPLS 2020_07_22-16-52-54.mp3 Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak o szczycie w Brukseli (Świata Pogląd)

- Sporo udało się wywalczyć tzw. "grupie skąpców". Są to rabaty, zmiana struktury budżetu w ramach funduszy odbudowy i duża część środków będzie zwrotna - wskazywał w Polskim Radiu 24 Piotr Arak.

unia europejska free 1200
Fundusze unijne – silny impuls dla gospodarki i kultury

"Sukces również Polski i Węgier"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że o sukcesie mogą mówić też Polska, Węgry i Europa Środkowa. - Nie udało się zmniejszyć budżetu dla Europy Środkowej. Mamy wzrost kwoty funduszy dla naszego kraju - mówił.

Piotr Arak mówił także o kontrolowaniu sposobu w jaki poszczególne kraje wydają fundusze europejskie. - Np. aby skorzystać z funduszy na transformację energetyczną, trzeba zadeklarować się jako kraj, który będzie dążył neutralności klimatycznej - wskazywał.

- W przypadku Polski może być to trudne - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Piotr Arak (dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego)
Data emisji: 22.07.2020
Godzina emisji: 16.47

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Macron po szczycie UE: najważniejszy moment dla Europy od czasu powstania euro

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 00:02
Prezydent Francji Emmanuel Macron w wywiadzie dla stacji TF1 wyraził satysfakcję z powodu "historycznego porozumienia" 27 państw w sprawie europejskiego planu obudowy w związku z kryzysem epidemii COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący grup w PE omówią dziś ustalenia szczytu UE. Możliwe zwiększenie wydatków Wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 07:30
Przewodniczący grup w Parlamencie Europejskim spotykają się w środę, by omówić ustalenia zakończonego we wtorek w Brukseli unijnego szczytu. W czwartek zaplanowano debatę na nadzwyczajnej sesji plenarnej i głosowanie nad rezolucją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parlament Europejski żąda zmian w budżecie UE. Znamy projekt rezolucji w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:00
Zwiększenie wielkości unijnego budżetu na najbliższych siedem lat oraz zaostrzenie zapisów dotyczących praworządności i finansów ze wspólnej kasy - takie mają być postulaty Parlamentu Europejskiego. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka widziała projekt rezolucji w tej sprawie przygotowany przez chadeków, socjalistów, liberałów, zielonych i zjednoczoną lewicę.
rozwiń zwiń