X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dominika Ćosić: w czasie swojego przewodnictwa w UE Niemcy będą chciały dokończyć negocjacje budżetowe

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 17:20
Niemcy przejęły od Chorwacji prezydencję w Unii Europejskiej. - Będą oni chcieli doprowadzić do końca unijne negocjacje budżetowe - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/HAYOUNG JEON / POOL

Hasło przewodnie niemieckiej prezydencji, które od północy wyświetlone jest na Bramie Brandenburskiej, brzmi: "Wspólnie wzmocnimy Europę". Berlin jako główne zadania wymienia walkę z "koronakryzysem", pracę nad unijnym budżetem i programem pomocowym, ochronę klimatu oraz cyfryzację.

Czytaj więcej
shutterstock unia europejska free komisja europejska free ue free ke free 1200.jpg
Miniszczyt nt. budżetu UE i funduszu z liderami unijnych instytucji. Szefowa KE ogłosiła termin

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas w specjalnym wystąpieniu przyznał, że Niemcy stoją przed dużym wyzwaniem. - Wspólnie wzmocnimy Europę. To jest nasz cel, gdy Niemcy obejmują 1 lipca prezydencję UE. Niemcy chcą podczas prezydencji być motorem i moderatorem. Naszym zadaniem będzie budowanie mostów i szukanie rozwiązań, które przyniosą korzyści wszystkim w Europie - powiedział Heiko Maas.

Posłuchaj
11:53 _PR24_AAC 2020_07_02-16-47-54.mp3 Dominika Ćosić o przewodnictwie Niemiec w UE (Świata pogląd)

"Jasne kryteria praworządności"

Dominika Ćosić zauważyła, że "Niemiecka prezydencja będzie chciała doprowadzić do końca unijne negocjacje budżetowe". - Niemcy są największym płatnikiem i inicjatorem Funduszu Odbudowy. Kanclerz Angela Merkel będzie starała się więc użyć wszystkich możliwych środków do tego, by europejscy liderzy osiągnęli wspólne porozumienie - powiedziała korespondentka TVP w Brukseli.

Gość PR24 przypomniała jednak, że w negocjacjach budżetowych biorą udział nie tylko przedstawiciele krajów członkowskich, ale także Komisja Europejska i Parlament Europejski. - Wymaga to kompromisu wszystkich instytucji - przypomniała publicystka.

W brukselskich kuluarach coraz częściej pojawia się pomysł, by fundusze unijne były powiązane z kwestią oceny praworządności. - Mówi się w tym przypadku tylko o Polsce i Węgrzech, a całkowicie zapomina się o tym, jak zdemolował system sądownictwa we Francji Emmanuel Macron - uważa Dominika Ćosić.

Czytaj więcej
PAP UE Bruksela budżet negocjacje 1200.jpg
Propozycje szefa RE dotyczące budżetu i funduszu odbudowy

Korespondentka TVP w Brukseli przypomniała jednak, że taki mechanizm oceny praworządności musi zostać zaakceptowany przez większość krajów członkowskich. - Polska i Węgry powtarzają, że powiązanie kwestii praworządności z funduszami unijnymi samo w sobie nie jest złe. Kryteria praworządności muszą jednak zostać jasno określone - podkreśliła gość PR24.

Zachęcamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Dominika Ćosić (korespondentka TVP w Brukseli)
Data emisji: 02.07.2020
Godzina emisji: 16.47

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska miała być najbardziej stratna. Tak się nie stało". Ekspert o Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 20:23
- Jeszcze kilka dni temu z przecieków, które docierały do mediów zachodnich, wynikało, że te propozycje wyglądały zupełnie inaczej. Polska miała być krajem, który miał w największym stopniu stracić na dystrybucji tych funduszy. Tak się nie stało - mówił w Polskim Radiu 24 analityk polityki międzynarodowej Marek Budzisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy rozpoczynają swoje półroczne przewodnictwo w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 05:55
Prezydencja przypada na moment, w którym Wspólnota próbuje złagodzić negatywne skutki koronakryzysu. Kluczowe dla unijnych krajów jest w tym półroczu uzgodnienie budżetu na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po pandemii.
rozwiń zwiń