X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Nasze bezpieczeństwo jest bezcenne". Publicysta o nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:12
- Wszelkie inwestycje, które prowadzą do unowocześnienia polskiej armii, są bezcenne, bo bezcenne jest nasze bezpieczeństwo. Można przeżyć bez gazu, ale jeśli ktoś do nas będzie strzelał, "sprawa się skończy" - powiedział w Polskim Radiu 24 Igor Szczęsnowicz z "Gazety Polskiej".
Audio
  • Igor Szczęsnowicz o bezpieczeństwie militarnym Polski "(Swiata Pogląd")
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Prezydent Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego. Gość Polskiego Radia 24 mówił o jej założeniach i ogólnym znaczeniu dla naszej obronności. - Jest to kompleksowy dokument, który obejmuje wszystkie aspekty życia mające wpływ na bezpieczeństwo narodowe. To także bezpieczeństwo gospodarcze, energetyczne czy klimatyczne. Całość ma stanowić wskazówkę dla rządzących, jak wprowadzać strategie bezpieczeństwa - wyjaśnił.

mucha screen PR1 jedynka free 1200.jpg
"Kluczowy dokument". Paweł Mucha o nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP

Kolejny krok

Jak tłumaczył Igor Szczęsnowicz, "ten dokument wymienił dokument z 2014 r., który nie uwzględniał wielu teraźniejszych zagrożeń. Zmieniło się bardzo dużo od tamtej pory. Od czasów rosyjskiej inwazji na Ukrainie powstały nowe zagrożenia. Polska poczyniła kroki ku uniezależnieniu się energetycznie od Rosji. Trudno jest uchwycić clou problemu w jednym dokumencie, bo świat zmienia się dynamicznie".

- Wszelkie inwestycje, które prowadzą do unowocześnienia polskiej armii, są bezcenne, bo bezcenne jest nasze bezpieczeństwo. Można przeżyć bez gazu, ale jeśli ktoś do nas będzie strzelał, "sprawa się skończy". Zarzuty pod względem tych inwestycji są zatem absurdalne - zwrócił uwagę.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Szef MON: w przyszłym tygodniu prezydent podpisze nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego

Rozmówca odniósł się także do wschodniej flanki baz NATO. - To poważne zwiększenie naszego bezpieczeństwa narodowego. Armia polska musi być zdolna do szybkiego reagowania i współdziałania z wojskami Paktu Północnoatlantyckiego i w tym kierunku powinny dążyć nasze zakupy militarne - podsumował. 

Więcej o bezpieczeństwie militarnym Polski w nagraniu.

***

Audycja: "Świata Pogląd"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Igor Szczęsnowicz ("Gazeta Polska")
Data emisji: 12.05.2020
Godzina emisji: 16.48

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To pierwszy tak duży sprawdzian dla naszej formacji". Płk Marek Pietrzak o walce WOT z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 10:00
- Od morza aż do Tatr, od wschodu do zachodu, wszędzie można spotkać żołnierzy z oliwkowym beretem oraz podchorążych akademii wojskowych, którzy również wykonują zadania w ramach naszej formacji - mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cafe armia". Gen. Dariusz Parylak o wsparciu wojska w walce z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 09:55
- Od dawna nie mieliśmy możliwości praktycznej współpracy z funkcjonariuszami Policji czy Straży Granicznej. Jest to obszar doskonalenia procedur, organizacji wspólnego systemu dowodzenia, zabezpieczenia logistycznego, tej współpracy, która w warunkach kryzysu jest pożądana - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Dariusz Parylak, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej "Czarnej Dywizji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa era zdolności obronnych i bojowych". Prezydent modernizuje polską armię

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:00
Zakup 32 samolotów bojowych piątej generacji F-35, pozyskanie śmigłowców Sikorsky S-70i Black Hawk, nowoczesny sprzęt dla polskiej armii - taki jak moździerze samobieżne czy gogle noktowizyjne. 5-letnia kadencja prezydenta Andrzeja Dudy minęła pod znakiem modernizacji polskich Sił Zbrojnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dowód na dbanie o bezpieczeństwo ojczyzny". Andrzej Duda wspiera polskie firmy zbrojeniowe

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 19:00
- Prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych, przykłada dużą wagę do tego, żeby Polska była bezpieczna - mówił w połowie stycznia w Poznaniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Upływająca kadencja obecnego prezydenta to dobry moment na przypomnienie jak wspierano polskie firmy zbrojeniowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie o gen. Bronisławie Kwiatkowskim. "Opanowana i ciepła osoba"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 21:58
Dobry i porządny człowiek. Tak mówią o swoim dowódcy koledzy gen. Bronisława Kwiatkowskiego. W maju 2010 zamierzał pożegnać się z mundurem i wspólnie z żoną Krystyną wybrać się w długą podróż. Niestety plany te na zawsze pokrzyżowała katastrofa smoleńska.
rozwiń zwiń