X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

O. Doleśniak-Harczuk o szczycie NATO: Berlin wie, ile zawdzięcza NATO

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 17:28
- Angela Merkel na szczycie NATO dosyć wyraźnie podkreśliła, że bez Stanów Zjednoczonych bezpieczeństwo Europy jest czymś absolutnie niemożliwym, bezpieczeństwo Niemiec również - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z "Nowego Państwa" i Instytutu Staszica. O szczycie NATO mówiła także dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Audio
  • 4.12.19 O. Doleśniak-Harczuk o szczycie NATO: A. Merkel zachowała się jak mąż stanu (PR24)
  • 4.12.19. Dr Małgorzata Bonikowska o szczycie NATO (PR24)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/NEIL HALL

W Londynie zakończył się szczyt NATO, który wiązał się z licznymi kontrowersjami. Na początku listopada prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził, że ma miejsce "śmierć mózgowa" NATO. Z kolei prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan zapowiedział, że zamierza na szczycie Sojuszu blokować plan obrony państw bałtyckich.

NATO-Londyn-pap-1200.jpg
Najkrótszy szczyt NATO. Dyskusje pod Londynem w cieniu kontrowersji

Ostatecznie szczyt okazał się wyjątkowo krótki, płyną też z niego komunikaty o akceptacji natowskiego planu wobec państw naszego regionu. O szczycie Paktu Północnoatlantyckiego oraz niemieckiej polityce wewnętrznej mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk

"Angela Merkel mężem stanu"

- Angela Merkel w odpowiedzi na "śmierć mózgową NATO", którą zdiagnozował prezydent Francji, zachowała się bardzo poważnie, jak mąż stanu. Rozegnała te czarne chmury, które skłębiły się również nad Niemcami, jako nad państwem uznawanym za nieszczególnie przyjazne Donaldowi Trumpowi - mówiła Olga Doleśniak-Harczuk.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Ustalenia po szczycie NATO. Turcja zgodziła się na plan obronnościowy dla Polski

- Angela Merkel, ale też Annegret Kramp-Karrenbauer, która jest nie tylko szefową CDU, ale też szefową resortu obrony Niemiec, dosyć wyraźnie podkreśliły, że bez Stanów Zjednoczonych bezpieczeństwo Europy jest czymś absolutnie niemożliwym, bezpieczeństwo Niemiec również. I że bez Stanów Zjednoczonych nie byłoby zjednoczenia Niemiec, co Annegret Kramp-Karrenbauer podkreśliła także na zjeździe CDU. Więc wydaje mi się, że ta odpowiedź niemiecka była bardzo precyzyjna - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję "Świata pogląd" prowadził Antoni Opaliński.

Szczyt NATO komentowała także w wieczornej audycji "Północ - Południe" dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

PR24/jmo

_____________________

Data emisji: 4.12.2019

Godzina emisji: 16.50, 21.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Angela Merkel do Emmanuela Macrona: mam dość sprzątania po tobie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 19:28
- Mam dość sprzątania po tobie - takimi słowami miała się zwrócić do prezydenta Francji kanclerz Niemiec. Angela Merkel skrytykowała w ten sposób słowa Emmanuela Macrona o "śmierci mózgowej NATO".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda w Londynie: chcielibyśmy, aby NATO było silne i zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 14:30
Andrzej Duda jest kolejnym z przywódców, który nawołuje do odłożenia na bok ostatnich sporów wśród sojuszników. Polski prezydent wziął udział w organizowanej w Londynie przez światowe instytuty badawcze dyskusji o przyszłości NATO. Do spotkania dochodzi na kilka godzin przed rozpoczęciem jubileuszowego szczytu Sojuszu w brytyjskiej stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowy szczyt NATO w Londynie. Spory i napięcia w Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 06:47
Przywódcy 29 krajów członkowskich NATO spotkają się dzisiaj w Londynie. Jednodniowy szczyt NATO miał być okazją do świętowania 70-lecia Sojuszu. Jednak jubileusz został przysłonięty przez nowe spory między przywódcami państw członkowskich.
rozwiń zwiń