X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Olga Doleśniak-Harczuk o nowej Komisji Europejskiej: poczekałabym z hurraoptymizmem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:17
- Mamy kilka lat, aby przekonać się jaka będzie Komisja Europejska. Mimo wszystko poczekałabym tutaj z hurraoptymizmem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica.
Audio
  • 27.11.2019 Olga Doleśniak-Harczuk o nowej Komisji Europejskiej
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Nowa Komisja Europejska została w środę przegłosowana w Parlamencie Europejskim. Rozmówczyni odniosła się do tego wydarzenia. - Mamy kilka lat, aby zorientować się w sytuacji. Poczekałabym tutaj z hurraoptymizmem. Socjaldemokraci są pełni optymizmu, ponieważ ma tam 9 swoich reprezentantów, lecz wcześniej niezadowoleni z kandydatury U. von der Leyen i chcieli zablokować tę kandydaturę.

- Socjaldemokraci wypominają szefowej KE także to, że kompletując skład KE "nie wykazała się delikatnością". Z pewnością były tam jakieś zakulisowe rozgrywki - dodała.

Spór klimatyczny

ke-1200-pap.jpg
Europosłowie zaakceptowali skład KE pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen

- Chadecy niemieccy liczą na to, że ta Komisja spełni cele klimatyczne. Klimat stał się priorytetem w Europie. Czy to chadecy, czy socjaldemokraci, wszystko sprowadzają właśnie do klimatu. Ponieważ decydujący będzie tutaj Frans Timmermans, możemy spodziewać się na tym polu kolejnych konfliktów na linii KE-Polska - uważa.

Jej zdaniem partia Angeli Merkel, CDU, nie poprawi swojego wizerunku nawet poprzez deklaracje o trosce o klimat. - Nie przekonało mnie to, że chadecja definiuje się jako partia środka, która jest w stanie pociągnąć za sobą wyborców. Nie widzę także zielonego przylądka, który mógłby zmienić profil tej partii. Chadecy sprzeczają się co do klimatu i polityki zagranicznej. Jeżeli chadecja chciała zapunktować u utraconych wyborców, to moim zdaniem zaprzepaściła już swoją szansę właśnie przez kwestie migracyjne.

*****************

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Audycję "Świata pogląd" prowadził Antoni Opaliński

Polskie Radio 24/pkr

---------------------------------------

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 16.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ursula von der Leyen: KE to jeden zespół, który pracuje dla europejskiego interesu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 11:56
Według Ursuli von der Leyen Europa, po okresie rozwiązywania bieżących kryzysów, teraz powinna patrzeć naprzód. Szefowa KE zapowiedziała w Strasburgu między innymi inwestycje w innowacje, dokończenie unii bankowej, stworzenie ram prawnych dla sztucznej inteligencji i plan walki z nowotworami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielan o Januszu Wojciechowskim: będzie miał olbrzymie wpływy w Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:40
- Teka rolnictwa w Komisji Europejskiej, którą dzierży Janusz Wojciechowski, jest potężna. To ponad 1/3 budżetu unijnego. Dzięki naszemu komisarzowi będziemy mogli zrównać średnie dopłaty dla rolników ze średnią europejską - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adam Bielan, europoseł PiS. 
rozwiń zwiń