X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Andrzejewski: "neotargowica" chce całkowitej dominacji organów UE w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 17:20
- Orzeczenie TSUE nie dotyczy suwerennego prawa Polski opartego o przepisy konstytucyjne. Nasza "neotargowica" godzącą w suwerenność Polski chce kompletnej dominacji organów UE i taka jest rzeczywistość - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu i były senator. 
Audio
  • 05.11.2019 Piotr Andrzejewski o orzeczeniu TSUE ws. wieku przejścia polskich sędziów i prokuratorów w stan spoczynku
Piotr Andrzejewski
Piotr Andrzejewski Foto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE na temat wieku przechodzenia w stan spoczynku polskich sędziów i prokuratorów. - To orzeczenie nie dotyczy suwerennego prawa Polski opartego o przepisy konstytucyjne. Zakres legislacji dotyczy tylko opinii, jak wyobraża to sobie TSUE w oparciu o kryteria, jakie Polska ma w rezerwie. Protokół londyński, na podstawie którego orzeka TSUE, zanegowano jako podstawę rozstrzygnięć w stosunku do Warszawy i suwerennych praw państwa polskiego. Należy to traktować w zakresie naruszania suwerenności niż jako dyrektywę do wykonania przez polski Parlament - podkreślił sędzia.  

TSUe .jpg
Prof. T. Grosse: wymiar sprawiedliwości to kompetencja Polski, a nie TSUE

- Niezgodnie z prawem może być też prawostronny ruch drogowy, ale na szczęście to my o tym decydujemy, a nie UE i jej dyrektywy. Próba naruszania suwerenności państwa polskiego sięga za daleko. Najpierw powinien tu się wypowiedzieć Trybunał Konstytucyjny. Powinniśmy odnosić się do polskich instytucji oceniających jakość prawa, a zwracanie się ponad TK traktuję tutaj jako miękką zdradę stanu - dodał. 

"Ofensywa polityczna" 

- Niepotrzebnie zmieniamy zakres przepisów, które uchwalił polski Parlament. W kompetencjach TSUE nie leży sięganie ponad orzecznictwo TK. Mamy do czynienia raczej z ofensywą polityczną niż prostowaniem praworządności w Polsce. To próba trzymania polskiej suwerenności na krótkiej smyczy - stwierdził były senator.

- Rząd polski powinien stwierdzić, że zakres kompetencji z traktatu lizbońskiego jest interpretowany na użytek UE a nie Polski i to przekroczenie kompetencji. Istnieją skargi do Strasburga na naruszanie przez organa UE kompetencji niektórych państw członkowskich. Kiedyś trzeba powiedzieć "basta". Nasza "neotargowica" godzącą w suwerenność Polski chce kompletnej dominacji organów UE i taka jest rzeczywistość - podsumował Piotr Andrzejewski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / pkr

* * *

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Piotr Andrzejewski

Data emisji: 05.11.2019

Godzina emisji: 16:47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Pietryga o wyroku TSUE: określenie zasad gry na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 12:00
- Wyrok Unijnego Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wywołuje dyskusję nt. roli, kształtu i przyszłości Unii Europejskiej - stwierdził Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"). O wyroku TSUE mówił w PR24 także Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń