X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Ziobro skierował do TK wniosek ws. kar dla Polski. Woś: trzeba bronić suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 20:18
- Każdy moment jest dobry, aby bronić polskiej suwerenności. Czy inny tydzień, inny miesiąc byłby lepszy? Nie. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ mamy do czynienia z jawnym bezprawiem - powiedział w audycji "Stan rzeczy" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Michał Woś
Michał WośFoto: PR24/AK

Posłuchaj
21:03 PR24_mp3 2021_11_15-19-06-48.mp3 Michał Woś o wniosku prokuratora generalnego do Trybunału Konstytucyjnego (Stan rzeczy)

Prokurator generalny skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący przepisów, na podstawie których Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę karę w sprawie funkcjonowania kopalni w Turowie i działania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

1200.jpg
Reforma sądownictwa. Ziobro: spłaszczenie struktury sądów uwolni ponad 2 tys. stanowisk

Zdaniem Michała Wosia to dobry moment na taki ruch. Jednocześnie dodał, że każdy inny termin zwrócenia się do TK w tej sprawie miałby swoje "zalety i wady".

- Im szybciej, tym lepiej - stwierdził polityk. 

Czytaj także:

Według wiceszefa resortu sprawiedliwości mamy do czynienia z jawnym bezprawnym działaniem.

- Jeżeli mówimy o tym, że jest to działanie bezprawne, że jest to działanie pozatraktatowe, to tym bardziej, zwłaszcza po ostatnim orzeczeniu TK w zakresie obowiązywania traktatów na terenie Rzeczypospolitej i sposobu interpretacji zakresów, w którym UE może interpretować sobie prawo, to w przypadku takich jawnych naruszeń traktatów, z jakimi mamy do czynienia, powinniśmy reagować - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że prokurator generalny ma prawo kierować pytania do Trybunału Konstytucyjnego. 

- Chciałbym, aby w tej sprawie TK zadziałał szybko, bo jest to w interesie Polski i Unii Europejskiej - przyznał polityk.

Michał Woś oznajmił, że "trzeba jednoznacznie bronić polskiej suwerenności".

Więcej w nagraniu.

***
Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Michał Wróblewski
Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 15.11.2021
Godzina: 19.07

bf

Czytaj także

Spór o praworządność. Mec. Piotr Andrzejewski: Polska opiera się na treści traktatów unijnych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 13:25
- Mamy do czynienia z pełzającym forsowaniem na przykładzie Polski odrzuconego przez narodowe referenda traktatu konstytucyjnego UE. Forsuje się odrzucone wtedy rozwiązania, które miały uczynić z państw członkowskich rodzaj landów jednego organizmu z jedną konstytucją, który byłby kierowany z Brukseli czy Berlina - mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Piotr Andrzejewski - sędzia Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o praworządność. Agnieszka Górska: to konflikt wyłącznie polityczny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 09:34
- UE chce narzucić państwom członkowskim pewną ideologię i próbuje ustawić w tych państwach rządy marionetkowe, które będą tu mówiły takim głosem, jak głównodowodzący Unii Europejskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Górska (PiS). Gościem audycji była także Agnieszka Ścigaj (KP Polskie Sprawy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cywiński o sporze o praworządność: uzurpacja kompetencji przez urzędników UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 12:14
- Umyka uwadze, że przedmiotem konfliktu nie jest wcale praworządność w Polsce, tylko bezprecedensowa ingerencja TSUE w zagadnienia, które nie należą do kompetencji powierzonych UE przez państwa członkowskie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). W audycji wzięli również udział Dawid Wildstein (Telewizja Polska) oraz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal dziendobrybialystok.pl).
rozwiń zwiń