X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ćosić: Polska chce pokazać, że nie będzie wdzięczna do końca swoich dni za to, że została członkiem UE

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 20:17
- To, że polski Trybunał Konstytucyjny zdecydował o wyższości prawa polskiego nad prawem unijnym, rzeczywiście wywołało dosyć agresywne reakcje w Brukseli - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić (korespondentka TVP z Brukseli). 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Adam Wasilewski

We wtorek po południu w Dzienniku Ustaw opublikowany został wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października. Orzeczenie zapadło po wniosku skierowanym do TK przez premiera Mateusza Morawieckiego. Chodziło w nim m.in. o zgodność z konstytucją zasady pierwszeństwa prawa unijnego oraz zasady lojalnej współpracy państw wspólnoty europejskiej.

morawiecki ue 1200.jpg
Debata w PE nt. sytuacji Polski po orzeczeniu TK. Premier chce wziąć w niej udział

Dominika Ćosić, odnosząc się do ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, przyznała, że "to rzeczywiście wywołało dosyć agresywne reakcje w Brukseli". - Polska wkłada kij w tryby rozpędzającego się pociągu o nazwie integracja europejska, Stany Zjednoczone Europy - powiedziała.

Korespondentka TVP oceniła również, że "dotychczas Polska miała być przysłowiową starą panną, która jest grzeczna, pokorna i się nie wychyla". - Tymczasem Polska chce pokazać, że nie będzie krajem wdzięcznym do końca swoich dni za to, że łaskawie została członkiem Unii Europejskiej - podkreśliła Dominika Ćosić.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:07 ćiosić.mp3 Ćosić: Polska chce pokazać, że nie będzie wdzięczna do końca swoich dni za to, że została członkiem UE (PR24/Stan rzeczy) 

***

Audycja: Stan Rzeczy

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość: Dominika Ćosić (korespondentka TVP z Brukseli)

Data emisji: 14.10.2021

Godzina emisji: 19.06

IAR/nt

Czytaj także

"Nie wierzę, że dojdzie do polexitu". Komisarz UE o orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 12:19
Unijny komisarz ds. przemysłu Thierry Breton powiedział w poniedziałek, że nie uwierzy "nawet przez sekundę", że nastąpi polexit po orzeczeniu polskiego Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecki ekspert nie ma wątpliwości: o granicach kompetencji UE nie może orzekać TSUE

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 07:50
- Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie może orzekać o granicach kompetencji unijnych. Jest to rola sądownictwa państw członkowskich - mówi były wykładowca ekonomii politycznej na Uniwersytecie w Mannheim, Roland Vaubel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzybowski: w sporze z Polską TSUE nie ma argumentów. Padają same ogólniki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:00
- Prawnicy mówią, że spór o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest miałki. Po stronie TSUE nie ma żadnych argumentów. Są tam jakieś niedomówienia, niedopowiedzenia i ogólniki, z których wywodzi się jakąś opinię prawną czy być może nawet orzeczenie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". Gośćmi audycji byli także: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i publicysta Paweł Krulikowski. 
rozwiń zwiń