X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

PE przyjął rezolucję ws. Rosji. Legucka: zbieżność dat nie jest przypadkowa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 20:11
- Rezolucja Parlamentu Europejskiego otwiera furtkę do tego, by nie uznać rosyjskich wyborów parlamentarnych. Wydaje się, że UE daje ważny sygnał -  mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: artjazz/shutterstock

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa UE do przeciwstawienia się agresywnej polityce Rosji, przy jednoczesnym przygotowywaniu gruntu pod przyszłą demokratyczną współpracę.  Oceniając stan stosunków UE-Rosja, Parlament Europejski zaznaczył, że robi rozróżnienie między narodem rosyjskim a reżimem prezydenta Władimira Putina. Ten ostatni jest, zdaniem PE, "pogrążającą się w stagnacji autorytarną kleptokracją, na czele której stoi dożywotni prezydent otoczony kręgiem oligarchów".

PE a NS2 1200 free .jpg
Raport Parlamentu Europejskiego. Nord Stream 2 powinien być natychmiast wstrzymany

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 istnieje zbieżność dat przyjęcia rezolucji przez PE z rozpoczynającymi się w piątek wyborami parlamentarnymi w Rosji. - Rezolucja odpowiada na zapotrzebowanie wstępnej oceny tych wyborów, które potrwają do niedzieli. Została skomentowana w rosyjskich mediach, że UE razem z USA starają się ingerować w wewnętrzne sprawy Rosji i próbują wpływać na wybory polityczne. Rezolucja otwiera furtkę do tego, aby rosyjskich wyborów nie uznać. Wydaje się, że UE daje ważny sygnał. To wytyczna jak powinny wyglądać relacje UE z Federacją Rosyjską. Duch dokumentu jest bardzo zbieżny z polska wizją - powiedziała Agnieszka Legucka. 

Dodała, że istnieje też zbieżność dat w kwestii rocznicy 17 września. - Mamy przykład rezolucji PE z 19 wrześnie 2019 roku. Wtedy zrównano totalitaryzmy nazistowski z komunistycznym, co miało duże reperkusje w odniesieniu kampanii dezinformacyjnej wobec Polski. Pod koniec 2019 roku Władimir Putin oskarżył Polskę o rozpętanie II wojny światowej i ścisłą współpracę z Hitlerem - tłumaczyła ekspert PISM.

Posłuchaj
21:17 PR24 2021_09_16-19-06-28.mp3 Agnieszka Legucka gościem Rafała Dudkiewicza (Stan rzeczy)

Tekst rezolucji przyjęto 494 głosami za, wobec 103 przeciw i przy 72 wstrzymujących się.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Rafał Dudkiewicz
Gość: Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 16.09.2021
Godzina emisji: 19.06

PR24

Czytaj także

Unijny raport dotyczący relacji z Rosją. W projekcie m.in. o Nord Stream 2 i wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 05:22
W czwartek w Parlamencie Europejskim publikacja wyników głosowania raportu dotyczącego relacji Unia Europejska-Rosja. Autorem jest litewski deputowany z grupy chadeków Andrius Kubilius.
rozwiń zwiń