X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dostał stanowisko od Merkel. To wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka". Wildstein o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 20:01
-  Pojawia się osoba, która jest postrzegana przez zwolenników PO jako niezwykła, wspaniała, oświecona - dlatego, że Angela Merkel dała jej stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To dla mnie dość wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta. 
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinFoto: PR24

Platforma Obywatelska w ostatnim czasie nie ma dobrych notowań sondażowych i boryka się z wewnętrznymi problemami. Część polityków i zwolenników tej partii oczekuje powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Ich zdaniem były premier ma przywrócić Platformie dawną świetność i sprawić, że formacja ta będzie zdolna do pokonania Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy komentatorzy pisali wręcz, że w PO czeka się na Tuska jak na mesjasza. 

Tomasz Żukowski 1200.JPG
"Skończyły się europejskie możliwości". Dr Tomasz Żukowski o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki

- To jest po prostu groteskowe. Charakterystyczne jest to, że im bardziej polityka jest wyprana z treści, wyprana z realnych idei, tym bardziej przybiera quasi-religijny charakter. Zamiast debaty o programach, o konkretnych sprawach, rozwiązaniach, pojawiają się jakieś "zbawcze" postaci, autorytety, które wiedzą więcej. Nagle okazuje się, że racjonalność zostaje zastąpiona wiarą w jakieś autorytety. To dotyczy bardzo mocno sędziów - powiedział Bronisław Wildstein.

Posłuchaj
22:55 PR24_mp3 2021_07_02-19-06-10.mp3 Bronisław Wildstein o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Stan rzeczy)

- Ale w tym przypadku mamy do czynienia z jeszcze bardziej groteskowym wymiarem. Bo oto okazuje się, że dawny przywódca Platformy Obywatelskiej - który zwolennikom tej partii kojarzy się z sukcesami, z władzą - ma wrócić i dzięki temu PO odzyska władzę. Nie ma natomiast rozmowy o tym, co to właściwie znaczy, jaki jest program, o co naprawdę chodzi - dodał publicysta. 

Jak zaznaczył, "kiedy patrzymy na działania PO, to przestaje nas to dziwić". - Od 2015 roku słyszymy od polityków tej formacji, że PiS jest zły, że opozycja jest totalna. A totalność wyklucza racjonalność. Dlatego funkcjonuje taka postawa: jeśli coś mówi nasz polityczny przeciwnik, to od razu - bez żadnej refleksji - uznajemy to za złe - podkreślił gość PR24. 

Czytaj także: 

- Pojawia się osoba, która jest postrzegana przez zwolenników PO jako niezwykła, wspaniała, oświecona - dlatego, że Angela Merkel dała jej stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To dla mnie dość wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka - podsumował Bronisław Wildstein. 

Więcej w nagraniu.

***
Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz 
Gość: Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta) 
Data emisji: 2.07.2021
Godzina: 19.06

bartos

Czytaj także

"Zdecydował się wrócić, bo poparcie dla PO spadało". Maciej Onasz o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 14:47
- Już sama dyskusja na temat powrotu byłego premiera stopniowo wzmagała zainteresowanie Platformą. To się przekłada na delikatne, ale jednak odbicie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog.          
rozwiń zwiń