X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powinien sam się oczyścić z zarzutów przed sądem". Paweł Badzio o sprawie Tomasza Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 19:40
- Nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie, a sytuacja, którą teraz obserwujemy - zarówno z marszałkiem Tomaszem Grodzkim, jak i osobami, które poniekąd mu pomagają - jest właśnie taka. Wolałbym, żeby marszałek sam zdecydował się na to, aby oczyścić się z zarzutów przed sądem - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". 
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Szczegóły związane z uchyleniem immunitetu i przebiegiem śledztwa ws. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego ujawnił tygodnik "Sieci". "Nie chodzi o czekoladki wręczane doktorowi jako sympatyczny gest wdzięczności, lecz ordynarne łapówki za miejsce na oddziale, przyspieszenie zabiegu bądź osobiste przeprowadzenie go przez powszechnie poważanego specjalistę" - można przeczytać w tygodniku.

Tomasz Duklanowski 1200.jpg
Duklanowski ws. "kopert Grodzkiego": jest materiał dowodowy na postawienie zarzutów

Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu dotyczy "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej".

Posłuchaj
22:01 PR24_mp3 2021_06_07-19-07-49.mp3 Paweł Badzio o sprawie Tomasz Grodzkiego (Stan rzeczy)

 

Gość PR24 był pytany o to, czy marszałka Senatu uda się postawić przed sądem. 

- Wolałbym, żeby Tomasz Grodzki sam zdecydował się na to, aby oczyścić się z zarzutów przed sądem. Nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie, a sytuacja, którą teraz obserwujemy - zarówno z marszałkiem Tomaszem Grodzkim, jak i osobami, które poniekąd mu pomagają - jest właśnie taka, że oni stają się sędziami we własnej sprawie - podkreślił Paweł Badzio. 

- Pamiętajmy, że nie jest to sprawa kolejnych medialnych publikacji. To jest sprawa, która ma wiele wymiarów. Ma wymiar polityczny, społeczny, ale także prawny. Czy uda się Tomasza Grodzkiego postawić przed sądem? Nie uda się, jeśli on sam się przed nim nie postawi - dodał dziennikarz. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz 

Gość: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska")

Data emisji: 7.06.2021

Godzina: 19.06

PR24/bartos

Czytaj także

Sprawa uchylenia immunitetu Grodzkiemu. Jankowski: to kłopotliwe dla samych senatorów KO

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 11:39
- Sytuacja Tomasza Grodzkiego staje się kłopotliwa dla samych senatorów Koalicji Obywatelskiej, bo jak długo można odwlekać posiedzenie komisji senackiej. Marszałek coraz bardziej boi się tych spraw. Gdyby to były wyssane z palca spekulacje, to pewnie szybko by je przeciął - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
rozwiń zwiń