X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska 2050 zaprasza Różę Thun. Gill-Piątek: bylibyśmy szczęśliwi, gdyby podjęła z nami rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 19:55
 - Róża Thun to osoba o wielkim formacie, ciesząca się powszechnym szacunkiem. Z PO odchodzi człowiek, który jest nośnikiem demokratycznego i wolnościowego etosu związanego z tym ugrupowaniem. Czułabym się zaszczycona mogąc usiąść do politycznych rozmów z Różą Thun - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek z ugrupowania Szymona Hołowni Polska 2050.
Hanna Gill-Piątek
Hanna Gill-PiątekFoto: PR24/TB

Zarząd PO podjął decyzję o wykluczeniu z partii "za działanie na szkodę Platformy" dwóch posłów: Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Obaj podpisali niedawno list ponad 50 parlamentarzystów PO i KO, w którym znalazł się między innymi apel o zmiany w partii. Obaj posłowie zapowiedzieli, że będą się odwoływać do sądu koleżeńskiego. Natomiast w poniedziałek z członkostwa w PO zrezygnowała europoseł Róża Thun. Powodem jest rozbieżność jej stanowiska z partią w sprawie wstrzymania się przez PO od głosu w sprawie tzw. Funduszu Odbudowy. 

1200_Budka_Hołownia_PAP.jpg
"Wspaniały prezent Budki dla Hołowni". Manasterski o politykach wyrzuconych z PO

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że martwi ją sytuacja w Platformie Obywatelskiej. - Ma swoich wyborców, którzy nie zagłosują na inną partię. Kryzys w PO musi być dla nich trudny. Jednak wszystkie pogłoski o pogrzebie PO są przedwczesne i przesadzone. Będzie ważnym ugrupowaniem, liczącym się po wyborach. Szymon Hołownia nigdy nie wykluczał, że trzeba będzie nawiązać relacje koalicyjne z PO, by sformułować nowy rząd i zmienić Polskę. Jesteśmy gotowi do takich rozmów - powiedziała Hanna Gill-Piątek. 

Zapewniła też, że Polska 2050 nie prowadzi rozmów z Ireneuszem Rasiem i Pawłem Zalewskim. - Nie ma mowy o żadnych transferach. Z jakiego powodu mielibyśmy brać do siebie osoby, które zostały wykluczone ze swojej partii. Konflikt w PO nie jest naszą sprawą. Przyjmujemy posłów i posłanki, które posiadają społeczne DNA i wykazali się aktywnością w polityce. Nie podejmujemy jednak żadnych rozmów z osobami, które zostały wyrzucone z PO - tłumaczyła poseł ugrupowania Szymona Hołowni. 

Posłuchaj
22:58 PR24_mp3 2021_05_18-19-06-03.mp3 Hanna Gill-Piątek gościem Michała Wróblewskiego (Stan rzeczy)

 

Jej zdaniem innym przypadkiem jest Różna Thun. - To osoba o wielkim formacie, ciesząca się moim i powszechnym szacunkiem. Dla PO to ogromna strata. Odchodzi człowiek, który jest nośnikiem demokratycznego i wolnościowego etosu, który zawsze był związany z tym ugrupowaniem. Czułabym się zaszczycona mogąc usiąść do politycznych rozmów z Różą Thun. Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby podjęła jakiekolwiek kroki w stronę współpracy z Polską 2050  - podsumowała Gill-Piątek. 

Więcej w nagraniu.


***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Michał Wróblewski
Gość: Hanna Gill-Piątek (Polska 2050)
Data emisji: 18.05.2021
Godzina emisji: 19.06

PR24

Czytaj także

"Walka o szalupy ratunkowe". Mateusz Kosiński o odejściach z Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 19:59
- Większość sondaży wskazuje, że partia traci. Powinna nastąpić refleksja, należałoby posypać głowę popiołem i zmienić kurs. Nie ma rachunku sumienia, jest lot ćmy nad palącą się świeczką. PO idzie w zaparte i nie dostrzega swoich błędów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński z Tygodnika Solidarność. 
rozwiń zwiń