X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Maria Żukowska: posłowie Lewicy kierowali się konsekwencją, odpowiedzialnością i poczuciem racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 20:35
- Patriotyzmem nie jest tylko wywieszanie flagi, tylko po prostu działanie na rzecz kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska z Lewicy, pytana o decyzję Lewicy ws. głosowania nad Funduszem Odbudowy. 
Anna Maria Żukowska
Anna Maria ŻukowskaFoto: PR24

4 maja Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Lewica po wynegocjowaniu swoich warunków zdecydowała się na głosowanie razem z partią rządzącą. Ugrupowaniu zależało na dofinansowaniu szpitali powiatowych, branż gastronomicznej i hotelarskiej, powstaniu 75 tys. tanich mieszkań na wynajem oraz przeznaczeniu 30 proc. środków dla samorządów.

Czytaj także:
glosowanie sejmtt E0kBMF3WEAQZvbO 1200.jpg
Współpraca PiS-Lewica ws. Funduszu Odbudowy. Polacy pozytywnie o decyzji obu ugrupowań

Anna Maria Żukowska wyjaśniła, że posłowie Lewicy kierowali się "konsekwencją, odpowiedzialnością i poczuciem racji stanu". - Patriotyzmem nie jest tylko wywieszanie flagi, tylko po prostu działanie na rzecz kraju, takiego miejsca, które na mapie jest, było i będzie, w którym my mieszkamy, ale będą też mieszkać nasze dzieci, wnuki i prawnuki. I to też dla nich robimy - podkreślała polityk. 

Jak przypomniała rozmówczyni - partia "już w grudniu apelowała do rządu, o to, aby na szczycie unijnym nie wetował budżetu Unii Europejskiej, w tym funduszy dodatkowych przeznaczonych na odbudowę gospodarek po pandemii". - Skoro w grudniu mówiliśmy, że te pieniądze są Polsce potrzebne, to byłoby czymś nieodpowiedzialnym, jeśli nagle w maju mówilibyśmy, że przez te parę miesięcy okazało się, że jednak nie są - mówiła Żukowska. 

Czytaj także:

Posłuchaj
23:31 PR24_mp3 2021_05_13-19-05-26.mp3 Anna Maria Żukowska o głosowaniu za ratyfikacją ws. Funduszu Odbudowy ("Stan rzeczy")

Kontrowersje 

Czytaj także:
Jacek Liziniewicz 1200 free.jpg
"Polityka stała się sztuką kompromisów, wszystko wraca do normy". Liziniewicz o porozumieniu PiS z Lewicą

Decyzja Lewicy podzieliła opinię publiczną. Część z komentatorów politycznych zarzuciło partii m.in. zdradę opozycji. - Zagłosowaliśmy zgodnie ze swoimi wartościami i swoim programem - zapewniła polityk, podkreślając przy tym, że "tutaj nie ma mowy o żadnej koalicji z PiS". 

Żukowska podkreśliła także, że Lewica otrzymała bardzo duże wsparcie od młodych ludzi. - Oni wiedzą, że jest to decyzja odpowiedzialna, z której również skorzystają, bo jednym z podstawowych problemów, jaki zgłaszają, jest brak dostępności tanich mieszkań, a te, dzięki negocjacjom, zostały wpisane przez nas do Krajowego Planu Odbudowy - wskazała. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Rafał Dudkiewicz
Gość: Anna Maria Żukowska (Lewica)
Data emisji: 12.05.2021
Godzina emisji: 19.06

jbt/pr24

Czytaj także

Sakiewicz: Lewica przypomniała, że jest samodzielnym bytem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 10:00
Lewica pokazała, że nie zawsze będzie popierać Platformę, ale czasem może ich nie popierać albo np. poprzeć coś, co jest korzystne dla nich i jednocześnie dla obozu władzy. Natomiast co robi Platforma tak naprawdę? Platforma hoduje w tej chwili własną lewicę w postaci Marty Lempart - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego" i Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowy etap w polskiej polityce". Politolog o wyniku głosowania nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:15
- Mamy możliwość porozumienia, jeśli Lewica będzie się kierowała interesami, a nie ideologią. A PiS zrozumie, że samo niczego nie wygra i będzie się bardziej trzymało prosocjalnych płaszczyzn - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń