X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siarkowska o paszportach covidowych: stworzyłyby system segregacji, dzielenia ludzi na lepszych i gorszych

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:50
- Powstanie nieciekawa rzeczywistość, w której obywatele będą mieć różny status i różne możliwości korzystania z praw i wolności obywatelskich. Nikt nie powinien być dyskryminowany w życiu publicznym z żadnej przyczyny - powiedziała Anna Maria Siarkowska, poseł klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Anna Maria Siarkowska o pomyśle wprowadzenia tzw. paszportów covidowych ("Stan rzeczy")
Anna Maria Siarkowska
Anna Maria SiarkowskaFoto: PR24/MR

Jak poinformował unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton - paszport zdrowotny będzie dostępny od połowy czerwca we wszystkich państwach Wspólnoty. Znajdą się w nim informacje dotyczące przejścia choroby, zaszczepienia przeciwko COVID-19, a także odporności na koronawirusa. Dokument będzie dostępny zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. 

lotnisko covid free shutt 1200 .jpg
"Jest bardzo dużo kontrowersji". Wiceszef MSWiA o tzw. paszportach szczepionkowych

- Są duże obawy co do ewentualnego wdrożenia tego rozwiązania. Jest to tworzenie rzeczywistości, w której społeczeństwo dzielimy na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Część praw i wolności obywatelskich, które odebrano ludziom wskutek wdrożenia różnych obostrzeń, będzie przywracana, ale osobom tylko zaszczepionym. Osoby niezaszczepione będą miały zupełnie inny status - zwróciła uwagę Anna Maria Siarkowska.

Posłuchaj
22:25 PR24_mp3 2021_04_16-19-06-26.mp3 Anna Maria Siarkowska o pomyśle wprowadzenia tzw. paszportów covidowych ("Stan rzeczy")

Poseł zaznaczyła, że w efekcie wprowadzenia paszportów covidowych zostanie stworzony pewien system segregacji sanitarnej. - Powstanie nieciekawa rzeczywistość, w której obywatele będą mieć różny status i różne możliwości korzystania z praw i wolności obywatelskich - dodała rozmówczyni Rafała Dudkiewicza.

- Z tego względu jestem przeciwna paszportom covidowym. Rozumiem, że może to być potrzebne tylko i wyłącznie przy podróży do innego państwa, gdy chcemy uniknąć kwarantanny. Jednak wdrażanie tego rozwiązania po to, ażeby regulować sytuację związaną z obostrzeniami na rynku wewnętrznym, nie jest czymś odpowiednim. Nikt nie powinien być dyskryminowany w życiu publicznym z żadnej przyczyny - stwierdziła Siarkowska.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Anna Maria Siarkowska (poseł PiS)
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Pierwsze duże linie lotnicze już testują cyfrowy paszport zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 18:08
Pasażerowie podróżujący z Dubaju do Barcelony posiadali na swoim smartfonie aplikację, która pozwalała zweryfikować status testu na COVID-19.
rozwiń zwiń