X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Strategia walki z koronawirusem. Łukasz Mejza: powinniśmy zaostrzyć nasze działania

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 19:36
- Jesteśmy na wojnie z wirusem. Nasze działania powinniśmy zaostrzyć. Oczywiście nie jest to dla nikogo wygodne, ale jest to konieczne. Bo jeżeli dojdziemy do granicy wydolności służby zdrowia, to wszyscy staniemy się ofiarami - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł niezrzeszony Łukasz Mejza. 
Szpital na PGE Narodowym
Szpital na PGE NarodowymFoto: Cezary Piwowarski/PRSA

Ostatniej doby odnotowano w Polsce ponad 32 tysiące zakażeń koronawirusem oraz 653 zgony. Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę podkreślił, że najgorsza sytuacja jest obecnie w województwie śląskim.

Niedzielski 663 twitt.jpg
Do woj. śląskiego trafią dodatkowe dawki szczepionek. Niedzielski: to część dostępnych rezerw

 

- Te liczby są oczywiście liczbami straszliwymi. Powiedziałbym wręcz - katastrofalnymi. To przede wszystkim tragedia dla rodzin, których koronawirus dotyka najmocniej, bo ich najbliżsi umierają. I z pewnością pandemia odciśnie bardzo duże piętno na społeczeństwie - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Mejza. 


Posłuchaj
21:44 PR24_mp3 2021_03_31-19-06-21.mp3 Łukasz Mejza o walce z epidemią (Stan rzeczy)

 

- Uważam, że działania rządu mogłyby być skuteczniejsze już od samego początku. Mogłyby przede wszystkim być określone w bardzo skonkretyzowanej strategii. Natomiast w porównaniu do innych krajów europejskich uważam, że - chociażby jeżeli chodzi o liczbę szczepień - radzimy sobie całkiem nieźle - dodał poseł. 

Jego zdaniem "wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych działań". - Jesteśmy na wojnie z wirusem. Nasze działania powinniśmy zaostrzyć. Oczywiście nie jest to dla nikogo wygodne, ale jest to konieczne. Bo jeżeli dojdziemy do granicy wydolności służby zdrowia, to wszyscy staniemy się ofiarami - podkreślił polityk. 

Czytaj także:

- Dlatego wolałbym, abyśmy zawczasu podjęli ciężkie, niewygodne i wysoce niekomfortowe decyzje. Ale decyzje, które uratują życie tysięcy Polek i Polaków. Jeżeli przyczyną obecnego stanu rzeczy faktycznie jest ruch graniczny z Czechami, to powinniśmy zdecydować się na ostre działania, chociażby na takie, na jakie swego czasu zdecydowali się właśnie Czesi - podsumował Łukasz Mejza. 

Według niego, w trakcie epidemii, polska gospodarka powinna funkcjonować w miarę możliwości jak najbardziej normalnie, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Piotr Nisztor
Gość: Łukasz Mejza (poseł niezrzeszony)
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 19.06

bartos

Czytaj także

Wojsko pomoże w transporcie chorych na COVID-19. Kilkanaście maszyn trafi do LPR

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 16:39
Wojsko przekazało 14 śmigłowców i dwa samoloty Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu do pomocy przy relokacji pacjentów chorych na COVID-19 - poinformowało w środę MON.
rozwiń zwiń