X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes UOKiK o Nord Streamie 2: niekorzystny z punktu widzenia rynku i konkurencji, łamie obowiązujące zasady

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 20:35
- Ukarane przez nas firmy wszelkimi środkami i sposobami, niekiedy dążąc do tego, by naginać lub wręcz łamać przepisy prawa, starały się zrealizować inwestycję, która z punktu widzenia rynku i konkurencji jest niezwykle niekorzystna dla Polski - powiedział Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz ChróstnyFoto: PAP/Rafał Guz

Rosyjski koncern Gazprom złożył apelację do polskiego Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie decyzji UOKiK, który nałożył grzywnę na spółki uczestniczące w budowie gazociągu Nord Stream 2.

1200_Biedronka_shutterstock.jpg
Wykorzystywanie przewagi kontraktowej. UOKiK nałożył gigantyczną karę na Biedronkę

- Przedsiębiorcy ci wszelkimi środkami i sposobami, niekiedy dążąc do tego, by naginać lub wręcz łamać przepisy prawa, starali się zrealizować inwestycję, która z punktu widzenia rynku i konkurencji jest niezwykle niekorzystna dla Polski, a także łamie ustalone zasady. Firmy te łamały również zasady obowiązujące w Unii Europejskiej jeśli chodzi o kontrolę koncentracji i zgody właściwych regulatorów - wyjaśnił Tomasz Chróstny.

Posłuchaj
21:01 PR24_mp3 2021_02_03-19-06-16.mp3 Tomasz Chróstny o karze nałożonej na firmy realizujące projekt Nord Stream 2 ("Stan rzeczy")

Urząd nałożył w ub. r. kary na spółki uczestniczące w budowie Nord Streamu 2, w tym 29 mld zł - na Gazprom i ponad 234 mln zł na pięć pozostałych spółek budujących rurociąg. Decyzja ta związana jest z zakończonym postępowaniem w sprawie spółki odpowiedzialnej za budowę i eksploatację gazociągu Nord Stream 2 bez wymaganej zgody prezesa UOKiK.

- Ukarane podmioty miały obowiązek zgłosić inwestycję do regulatora krajowego. Wynika to z przepisów zarówno europejskich, jak i polskich. Celowo, widząc zastrzeżenia, wycofały wniosek i dążyły do tego, by zrealizować przedsięwzięcie z pominięciem zgody właściwego regulatora, w tym wypadku prezesa UOKiK. Prowadziły projekt bez uzyskania zgody, projekt, który wprost jest szkodliwy dla konkurencji, rynku i polskiej gospodarki - wskazał gość audycji "Stan rzeczy".

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Piotr Nisztor
Gość: Tomasz Chróstny, prezes UOKiK
Data emisji: 03.02.2021
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prezes UOKiK o karze dla Gazpromu: posiadamy mechanizmy pozwalające na jej wyegzekwowanie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 14:09
- Decyzja nie jest prawomocna i przedsiębiorca ma możliwość odwołania się. Jesteśmy na to gotowi. Zebrany materiał zawsze jest tak przygotowany, by mógł obronić się przed właściwym sądem - powiedział Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
rozwiń zwiń