X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bezwstyd". Jacek Ozdoba o zachowaniu rektora WUM

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 20:15
- Mamy do czynienia z postawą budzącą moralną wątpliwość, najprawdopodobniej doszło też do złamania prawa. Zaszczepiono 200 osób, jest wśród nich esbek i aktorka kłamczuszka. To są ludzie niskich standardów etycznych. Natomiast rektor uczelni, który w ten sposób się zachowuje, szkodzi całemu środowisku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba. 
Audio
  • Wiceminister Jacek Ozdoba gościem Piotra Nisztora (Stan rzeczy)
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: PR24/MS

Wiceminister klimatu i środowiska odniósł się w ten sposób do skandalu szczepionkowego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie zabiegowi bez kolejki poddało się wielu celebrytów, milionerów i paru znajomych rektora Zbigniewa Gacionga. Minister zdrowia Adam Niedzielski, podsumowując wnioski z kontroli NFZ w sprawie nieprawidłowości przy szczepieniach w WUM, stwierdził m.in., że nie widzi możliwości współpracy z władzami tej uczelni. Natomiast w oświadczeniu przesłanym mediom prof. Gaciong oświadczył, że nie ustąpi z zajmowanego stanowiska.

czrnek_twitter_1200.jpg
Przemysław Czarnek: zachowanie rektora WUM nie wróży dobrze tej uczelni

Pod względem formalnym nie można wymusić dymisji prof. Gaconga. - Tak jest specyfika szkolnictwa wyższego. Nie zgadzam się z nią. Czym innym są jednak kwestie formalne, a czy innym zachowanie się z klasą i na poziomie. Rektor zaszkodził całemu środowisku medycznemu. Być może jest wybitnym lekarzem, nie odbieram mu jego kompetencji, ale na pewno nie powinien być rektorem. W sensie etycznym i moralnym uderzył o próg i powinien zrezygnować  - powiedział Jacek Ozdoba.Jego zdaniem prof. Gaciong powinien przemyśleć zachowanie i przeprosić Polaków. - Zająć  się swoim zawodem w świetle przysięgi Hipokratesa - dodał. 

Jacek Ozdoba odniósł się również do sprawy byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz. Reporterzy TVN24 zarzucili jej złamanie rządowego rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. Twierdzą, że trzech synów poseł wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Według dziennikarzy nazwiska i licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, jak sprawą zainteresowały się media.

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że była wicepremier w czasie pierwszej fali pandemii odpowiadała za walkę z kryzysem. - Słowo "niefortunne" jest zbyt delikatne, przedstawiany opis jest niewytłumaczalny. Musimy zaczynać od siebie. Wchodząc do rządu, powinniśmy dawać wzór. Nie mówię, że doszło do złamania prawa, ale sytuacja budzi wątpliwości. Są one na tyle poważne, że należy skrytykować tego typu postępowanie. W społeczeństwie może to być odebrane jako próba ominięcia przepisów - podsumował Jacek Ozdoba. 


Posłuchaj
21:34 PR24_AAC 2021_01_13-19-06-41.mp3 Wiceminister Jacek Ozdoba gościem Piotra Nisztora (Stan rzeczy)

 

Jadwiga Emilewicz poinformowała, że ani ona, ani jej rodzina nie naruszyła rządowego rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wyjaśnia, że jej synowie od lat są członkami klubów narciarskich i posiadają licencje sportowe, które umożliwiają im branie udziału w zawodach i zgrupowaniach organizowanych przez ich kluby narciarskie.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Stan Rzeczy"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Jacek Ozdoba (wiceminister klimatu i środowiska)

Data emisji: 13.01.2021

Godzina emisji: 19.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Synowie Emilewicz jeździli na nartach mimo obostrzeń. Hennig-Kloska: jesteśmy solidarni lub nie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 18:30
- To jest słabe. Moje dzieci marzyły o feriach w górach. Czułabym jednak niesmak, widząc je na nartach, gdy większość dzieci nie miała szans przebywać na stokach - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.
rozwiń zwiń