X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Służba zdrowia w dobie koronawirusa. Dr Kłudkowska: musiała się przeorganizować i stworzyć procedury

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 20:28
- COVID zaskoczył cały świat i mówmy o tym otwarcie. Naukowcy mówili, że kiedyś może pojawić się jakiś wirus. Czy ktoś myślał o tym, że się pojawi? Nie - powiedziała dr Matylda Kłudkowska, diagnosta laboratoryjny.
Audio
  • Służba zdrowia w dobie koronawirusa. Dr Kłudkowska: służba zdrowia musiała się przeorganizować ("Stan rzeczy")
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/pdsci

Pandemia koronawirusa, która w krótkim czasie zmieniła życie na całym świecie, była zaskoczeniem nie tylko dla zwykłych ludzi, ale także dla medyków. Dr Matylda Kłudkowska w "Stanie rzeczy" opowiedziała o tym, jak początek walki z pandemią i jej obecny kształt wpłynął na organizację pracy w jednostkach medycznych.

"Zaskoczył cały świat"

covi dziecko pap 1200.jpg
Komplikacje po przebyciu COVID-19. Czeskie media: prawie sto dzieci w szpitalu

Gość Polskiego Radia 24 zauważa, że COVID-19 zaskoczył nie tylko nasz kraj, ale cały świat. Zaznacza, że pojawiały się głosy ze strony naukowców, że taka sytuacja może kiedyś nastąpić, jednak nikt nie był tak naprawdę na to przygotowany. - COVID zaskoczył cały świat i mówmy o tym otwarcie. Naukowcy mówili, że kiedyś może pojawić się jakiś wirus. Czy ktoś myślał o tym, że się pojawi? Nie. Czy mieliśmy gotowe procedury na taką okoliczność? Nie. Wszyscy staliśmy zdziwieni, że coś takiego się wydarzyło i pojawił się taki patogen demolując cały świat - powiedziała.

Czytaj także:

- Polska ochrona zdrowia, która nie jest najlepiej zorganizowaną na świecie, musiała się przeorganizować i stworzyć procedury. Czy pacjenci covidowi są traktowani priorytetowo? Nie. Natomiast nie mogą leżeć na tych samych oddziałach co inni pacjenci. Mieliśmy przykłady szpitali, w których od jednej osoby zaczynały się ogniska na kilkaset osób. To, co musi się dziać na początku, gdy pacjent trafia do szpitala, to diagnostyka - opisała Matylda Kłudkowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
20:30 _PR24_AAC 2021_01_08-19-06-35.mp3 Służba zdrowia w dobie koronawirusa. Dr Kłudkowska: służba zdrowia musiała się przeorganizować ("Stan rzeczy")

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzi: Rafał Dutkiewicz

Gość: dr n. med. Matylda Kłudkowska (diagnosta laboratoryjny)

Data emisji: 08.01.2021

Godzina emisji: 19.06

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik GIS: na początku tygodnia pojawią się korekty w obostrzeniach

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 16:06
- Nie wiem, czy w poniedziałek, ale na początku przyszłego tygodnia będą jakieś korekty w obostrzeniach. Nie będą to wielkie zmiany, ale zmiany, które będą bardziej zrozumiałe przez przedsiębiorców - powiedział Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersyjne umowy na dostawy szczepionek przeciw COVID-19. Niemcy działają poza ustaleniami UE

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 19:38
Rząd Niemiec podpisał latem ubiegłego roku dwie wstępne umowy z niemieckimi firmami biotechnologicznymi BioNTech i CureVac ws. zapewnienia 50 milionów dawek ich szczepionek przeciw COVID-19. Wynika to z dokumentu resortu zdrowia i informacji przekazanych przez anonimowego urzędnika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne nazwiska osób zaszczepionych poza kolejnością na WUM. To znani przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 19:45
Według portalu Money.pl, szczepienia przeciwko koronawirusowi poza kolejnością przyjęli również Henryk Orfinger, Irena Eris oraz Zbigniew i Elżbieta Grycanowie. Zostali oni zaszczepieni w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
rozwiń zwiń