X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Woś o negocjacjach ws. budżetu UE: porozumienie nie ma mocy prawnej

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 19:58
- Wszystkie wyroki TSUE są jednoznaczne i mówią, że konkluzje RE nie są prawnie wiążące. Pod tym względem Polska została ograna i dlatego mówiliśmy, że to błąd - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Zdaniem Solidarnej Polski rząd powinien przedłużyć negocjacje.
Michał Woś
Michał WośFoto: PR24/AK

Podczas spotkania przywódców państw UE w Brukseli został wypracowany kompromis, na mocy którego powstały konkluzje dotyczące rozumienia praworządności i uzależnienia od nich dostępu do środków unijnych. Mówią one m.in. o tym, że pod pojęciem praworządności rozumie się dbanie o to, aby środki unijne nie były deprawowane. Zdaniem polityków Solidarnej Polski nie mają one jednak mocy prawnej.

"Polska została ograna"

orban 1200 shutterstock.jpg
PE ma zatwierdzić pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości, wobec którego Polska i Węgry były przeciw

Gość Polskiego Radia 24 uważa, że Polska przegrała negocjacje w Brukseli. Jego zdaniem porozumienie będące efektem negocjacji z UE, a w szczególności z dzierżącymi prezydencję Niemcami, nie ma mocy prawnej. - Wszystkie wyroki TSUE są jednoznaczne i mówią, że konkluzje RE nie są prawnie wiążące. Pod tym względem Polska została ograna i dlatego mówiliśmy, że to błąd - powiedział Michał Woś.

Czytaj również:

- Mówiliśmy, że powinniśmy poczekać na prezydencję portugalską i nie godzić się na szkodliwe dla Polski prawo, które będzie młotem walki ideologicznej ze strony Brukseli. Tych pieniędzy jak tlenu potrzebują państwa południowe takie jak Hiszpania, Grecja czy Portugalia, która 1 stycznia obejmie prezydencję w UE. Z pewnością osiągnęlibyśmy kompromis dużo lepszy, czyli taki, który pod względem prawnym by nas zabezpieczał - ocenił polityk Solidarnej Polski.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
20:51 _PR24_AAC 2020_12_15-19-06-32.mp3 Michał Woś o negocjacjach ws. budżetu UE: Polska została ograna ("Stan rzeczy")

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Michał Wróblewski
Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska)
Data emisji: 15.12.2020
Godzina emisji: 19.06

dz

Czytaj także

"W negocjacjach z UE trzeba mówić jednym głosem". Jan Parys o unijnym budżecie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 16:05
- Wicepremier Jarosław Gowin pojechał do Brukseli przed szczytem UE i jakby zaczął mówić coś innego niż premier Mateusz Morawiecki, który był głównym negocjatorem. Złamany został front polsko-węgierski. Pisała o tym zachodnia prasa, zdenerwowany był premier Viktor Orban, który nie wiedział, czy może liczyć na Polaków. Natomiast ostre wypowiedzi ministra Zbigniewa Ziobro wzmacniały pozycję rządu, nie zakłócały rokowań - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej i były szef gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Bosak: nie zagłosuję za funduszem odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 17:35
- Fundusz odbudowy stanowi rozszerzenie uprawnień unijnych na obszary, do których UE nigdy nie miała uprawnień - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Solidarna Polska stała się zakładnikiem własnych słów". Politolog o sporach wokół weta budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 15:30
- Zarówno Zbigniew Ziobro, jak i Solidarna Polska, pomimo tego, że udało im się, na którą metę, uzyskać pewną wyrazistość i odróżnić się od silniejszego koalicjanta, a trochę puścić oko w kierunku elektoratu Konfederacji (…) to jednak zysków z tej sytuacji nie osiągnęła - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń