X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Winnicki o budżecie UE: zgodzono się na większą koncentrację władzy w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 19:48
- W lipcu premier nie tylko zgodził się na tzw. mechanizm praworządności, czyli tak naprawdę arbitralną ocenę tego, jak w danym państwie kształtowane jest prawodawstwo. Zgodził się też, czy wręcz sam postulował, żeby nakładać nowe, tym razem unijne, podatki i żeby wspólnie Unia zaciągała dług - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Winnicki z Konfederacji.
Audio
  • Robert Winnicki o sytuacji wokół budżetu UE (Polskie Radio 24/Stan rzeczy)
Robert Winnicki
Robert Winnicki Foto: PR24/MR

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział, że Polska i Węgry są na dobrej drodze do wypracowania porozumienia w sprawie unijnego budżetu. Gość TVP Info dodał, że państw, które chcą porozumienia, jest zdecydowana większość, wbrew "fałszywym opowieściom o jakimś ultimatum". O kwestię budżetu został zapytany poseł Konfederacji Robert Winnicki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
duda (1).jpg
Prezydent Czech poparł stanowisko Polski i Węgier w sporze o budżet UE
Posłuchaj
24:12 [PR24]PR24 (mp3) 9 grudzień 2020 19_05_46.mp3 Robert Winnicki o sytuacji wokół budżetu UE (Polskie Radio 24/Stan rzeczy)

"Coraz większa koncentracja władzy w Brukseli"

- Nie wiem, czy jest się z czego cieszyć - mówił o możliwym kompromisie. W jego opinii ustalenia lipcowego szczytu UE nie są korzystne. - Premier Mateusz Morawiecki przyjechał, ogłaszając sukces, ale ten pseudosukces jest bardzo drogo okupiony - ocenił polityk.

Robert Winnicki jest zdania, że w lipcu szef polskiego rządu zgodził się "na tzw. mechanizm praworządności, czyli tak naprawdę arbitralną ocenę tego, jak w danym państwie kształtowane jest prawodawstwo", a także "sam postulował, żeby nakładać nowe, tym razem unijne, podatki i żeby wspólnie Unia zaciągała dług". - To wszystko składa się na nową odsłonę coraz większej koncentracji władzy w Brukseli - zaznaczył.

Czytaj również:

Polexit? "Nic na to nie wskazuje"

- PiS z Lewicą i Platformą znakomicie przez ostatnie 20 lat podzieliły się emocjami Polaków. PiS udaje, że broni suwerenności, Lewica z PO udają, że chcą nowoczesności i więcej Europy, a oba bloki zgadzają się na większą centralizację władzy w Brukseli - ocenił parlamentarzysta.

Gość PR24 mówił też o kwestii ew. polexitu. Jego zdaniem, "nic na to nie wskazuje", "nie zanosi się na to". - Żeby taki polexit był możliwy, potrzebne są trzy rzeczy: wola elit politycznych, wola większości narodu i przygotowanie państwa do takiego manewru - mówił.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Piotr Nisztor
Gość: Robert Winnicki (Konfederacja)
Data emisji: 09.12.2020
Godzina emisji: 19.06

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Bernacki: praworządność ma być konstrukcją formalno-prawną, nie opinią jakiegoś gremium

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 18:22
Jak powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki (senator PiS), kompromis ws. budżetu UE byłby "rozwiązaniem najlepszym dla Polaków, dla Polski, ale przede wszystkim dla Unii Europejskiej". - Upominamy się o to, co zostało zawarte na lipcowym szczycie - zaznaczył.
rozwiń zwiń