X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wydarzenia miały posmak reżimu Tuska". Ewa Stankiewicz o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 20:20
- Rządy Donalda Tuska były dla mnie reżimem, wielokrotnie byliśmy bici pod namiotem protestu, upominając się o Smoleńsk. Wydarzenia związane z Marszem Niepodległości miały tamten posmak - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 publicystka Ewa Stankiewicz. 
Audio
  • Ewa Stankiewicz o Marszu Niepodległości (Stan rzeczy)
Ewa Stankiewicz
Ewa Stankiewicz Foto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że fotoreportera Tomasza Gutrego mógł postrzelić tylko kryminalista. - Tak też powinien zostać potraktowany. Jestem zszokowana tym wydarzeniem. Być może jest bunt w policji i komendanci oraz szef MSWiA stracili kontrolę nad działaniami podległych sobie służb. Ktokolwiek za to odpowiada, powinien ponieść konsekwencje - powiedziała Ewa Stankiewicz. 

Czytaj także:


en fogiel 1200.jpg
Fogiel: czekamy na jednoznaczne ustalenia dotyczące zajść podczas Marszu Niepodległości

Dodała, że z dużą rezerwą odnosi się do podpalenia mieszkania. - Mieliśmy już podobne prowokacje. Podpalono budkę pod ambasadą Rosji i zrobiła to poprzednia władza. Zachowanie policji podczas Marszu Niepodległości pachnie klimatem rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Powinno to zostać zbadane. Mam nadzieję, że podpalacze nie okażą się pracownikami prewencji - tłumaczyła publicystka. 

Zwróciła również uwagę, że nie jest tak, iż podczas Strajku Kobiet mieliśmy do czynienia z biernością policji, a podczas Marszu Niepodległości policja była aktywna. - Mamy skrajne zachowania policji. W przypadku wandalizmu, niszczenia własności i atakowania z nożem policja nie tylko była bierna, ale często sympatyzowała z tymi zachowaniami. Tym razem było odwrotnie. Nie było sympatii, nie było nawet obojętności, było prowokowanie do surowego karania. Mieliśmy do czynienia z policją, która była aktywnym uczestnikiem wydarzeń. Policja próbowała przeprowadzić grę polityczną środkami siłowymi. To bardzo niebezpieczna sytuacja. Ludzie, którzy nie potrafią zapanować nad tą sytuacją, narażają państwo - powiedziała Ewa Stankiewicz.


kamienica 1200.jpg
Będzie śledztwo ws. pożaru mieszkania w Warszawie. Znamy szczegóły

Jej zdaniem bezkarność wobec dziczy i prowokacje wobec Marszu Niepodległości mają swoje źródła w bezkarności byłego szefa MSWiA Bartłomieja Sienkiewicza. - Jeśli tego typu działania nie zostaną rozliczone (przyp. red. podpalenie budki pod ambasadą Rosji), jeśli państwo nie będzie w stanie wyłuskać i osądzić bezprawia, to czego należy się spodziewać? Bezkarność Sienkiewicza jest pierwszym stopniem do tego, by nie było równości obywateli wobec prawa - podkreśliła.

Posłuchaj
22:16 PR24_AAC 2020_11_12-19-06-08.mp3 Ewa Stankiewicz o Marszu Niepodległości (Stan rzeczy)

 

Jej zdaniem największą podłością wydarzeń ostatnich dni był brak reakcji państwa na ataki na kościoły. Wyraziła przy okazji wdzięczność Robertowi Bąkiewiczowi, który zgromadził ludzi w obronie świątyń. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Ewa Stankiewicz (publicystka)
Data emisji: 12.11.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24

Czytaj także

Prof. Jabłoński: Ruch Narodowy nie skorzystał z szansy pozbycia się gęby zadymiarzy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 10:45
- Ruch Narodowy, który ciągle jest wiązany z organizowaniem jakichś zadym, miał okazję pokazać wyższy poziom odpowiedzialności, nie skorzystał z tej szansy - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Z drugiej strony mieliśmy do czynienia z daleko idącą dysproporcją w działaniach policji w porównaniu do tego, co działo się podczas protestów związanych ze Strajkiem Kobiet - dodał.
rozwiń zwiń